Все духовенство Олександрійської єпархії вітає свого Правлячого Архієрея з возведенням у сан архієпископа! Віднині підносимо свої молитви до Господа за Високопреосвященнішого Боголєпа, архієпископа Олександрійського і Світловодського! Щиросердечно...

Благочинний відповів на питання ОБСЄ

6.08 по благословінню правлячого архієрея, Преосвященнійшого Боголєпа, єпископа Олександрійського і Світловодського, благочинний храмів Петрівського округу протоієрей Димитрій Городецький відвідав Свято-Покровський храм села Чечеліївка Петрівського району. За інформацією від настоятеля протоієрея Миколая Бойка храм бажали відвідати представники ОБСЄ і познайомитися з священиком. Дивним видалась поведінка сільського голови Сергія Павловича, адже коли благочинний його запитав з якою метою і хто бажає зустрітися з отцем Миколаєм, то він запевнив, що ніякої комісії і представників данної організації не буде. Візит просто просвітницький. Великим здивуванням стало те, що до храму прийшли саме представники організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), спеціальна моніторингова місія в Україні. З ними був і сільський голова. В храмі було відслужено молебен Святим мученикам, княз’ям Борису і Глібу,  та проголошені особливі прохання до Господа про примноження любові та припинення ворожнечі в народі нашім. Благочинний звернувся з проповіддю до присутніх та доніс їхній увазі подвиги двох братів, дітей Рівноапостольного Володимира, в боротьбі за право наслідувати престол правління. Після чого розпочався живий діалог, правда через перекладача. Як виявилося, гості прямо виконували свої обов’язки і ніяка то не була просвітницька цікавість. Одразу перейшли до обговорення розколу в Чечеліївській громаді та переходу до так званої Православної Церкви України (ПЦУ). Звучали такі питання: «Якого ви патріархату? На якій мові спілкується священик з прихожанами? На якій мові відбуваються богослужіння? Як поставиться настоятель та парафіяни до служіння в храмі віруючих УПЦ і ПЦУ по черзі? Кому належить храм? Чи є конфлікти в селищі на підставі розколу? Скільки людей відкололося від УПЦ та перейшли до ПЦУ? Чому згадують патріарха Кирила?», та багато іншого. В ході діалогу піднімалися питання про церковно-слов’янську мову, документацію приходу, про ієрархію служителів, хто такий Архієрей, благочинний, настоятель. Говорили про парафіяльну раду та збори парафіяльної ради. Про закон України щодо неможливості втручання територіальної громади в життя парафіяльної громади. Говорили дуже багато, і на всі питання виважено та змістовно відповідав благочинний, роз’яснивши свої повноваження щодо Покровського приходу с.Чечеліївка. Представники ОБСЄ постійно, через перекладача, щось собі занотовували та ознайомилися з незмінною позицією громади УПЦ у склавшійся ситуації, зсилаючись на багатовікові канони Матері Церкви та прямий закон Конституції України «Про свободу совісті». Зустріч закінчилася, і кожен подякував за увагу та повагу один до одного. Скоріше за все це не остання зустріч. Обмінявшись телефонами домовилися про майбутні діалоги. Ще є про що говорити. Конфлікт треба лікувати смиренням та невідступним слідуванням канонам Церкви Господа і Бога нашого Іісуса Христа.

Інформацію надала прес-служба Петрівського округу

Интернет-издание "Епархия" (C) 2013-2019. Сайт разработан: В.Коваленко, А.Чумаченко, А.Беляев.