098 690 42 28 (пн-пт: з 9 до 18 г.)

 

- По благословению Высокопреосвященнейшего Боголепа,
архиепископа Александрийского и Светловодского -

Фейсбук
ВКонтакте
Твиттер
Youtube
Telegram

Желающие оказать помощь в развитии Александрийской епархии, могут перечислить средства по следующим банковским реквизитам:

Р/С 26004924426263 в ПАТ АБ ( УКРГАЗБАНК ), МФО 320478, код ЕДРПУ 23230375, СВ. о не прибыльности, 1711264600026 от 24.02.2017

Виставка в Кіровограді - «Вітрила творчості»

Раздел: Светловодск - город творчества

15 вересня 2016 року у виставковій залі обласного Центру народної творчості відбулося урочисте відкриття виставки образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва "Вітрила творчості" Світловодського міського осередку обласного творчого об’єднання "Дивосвіт". Вона стала продовженням виставки "Гармонія душі", що була презентована у православно-просвітницькому центрі Свято-Покровського собору. У Кропивницькому (Кіровограді) відвідувачі мали змогу ознайомитися з роботами Анатолія Сіромахи, Анатолія Татарова, Андрія Бикова, Юрія Цуканова, Наталії Чепурної, Олександра Охнальова, Людмили Попруженко, Наталії Крячко, Олени Шитової, Анни Пустовойтенко, Галини Чемадури, Лариси Турської, Євгенії Брусенцової, Віти Кохно, Олександра Романенка, Наталії Дзюник, Віталіни Кам’янович, Василя Росинського, Олени Ротар, Галини Петрової, Світлани Грудіної, Неоніли Тищенко, Лариси Скальської, Тетяни Калініченко та Оксани Ліперт.

У відкритті виставки взяли участь народний аматорський вокальний ансамбль "Голубка" та вокальний ансамбль "Явір" Світловодського міського Палацу культури.

Відкрили виставку голова обласної ради Олександр Чорноіваненко та перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко. До слова були запрошені заступник Світловодського міського голови Ірина Щербина, начальник Світловодського управління культури і туризму Надія Клокар та протоієрей Свято-Покровського собору Віталій Коваленко.

 

Звернення - Валентина Пращур

Дорогі друзі!
    Обласний Центр народної творчості у котрий раз запросив шанувальників народного мистецтва на зустріч із неповторним і прекрасним, надав можливість презентувати щедрість талантів Світловодського краю на виставці «Вітрила творчості».
    Не кожній людині дано змінювати світ навколо себе. Щоб робити це легко й невимушено потрібен особливий дар. Його і мають народні майстри Світловодська. Їх вироби виділяються надзвичайним життєствердженням та яскравістю кольорів, а картини насичені невловимим, майже фізично присутнім сяйвом. Вони примушують зупинитися й поринути у світ таємничого сплетіння барв і ліній, у світ думок автора, відчути тепло його рук. 
    У житті завжди є місце для творчості. Я вклоняюся всім, хто своїм мистецтвом зберігає та розвиває культурну спадщину рідного краю, запалює іскри душі, примушує серце битися частіше.
    Хай успіхи примножують зусилля, надихають на нові злети, а незмінним супутником будуть повага і захоплення – два дужих крила вашої творчості.

Валентина Пращур,
директор обласного Центру народної творчості, 
заслужений     працівник культури України


Об’єднання майстрів декоративно-ужиткового 
та образотворчого мистецтва «Дивосвіт»

Майже десять років працює при Кіровоградському обласному Центрі народної творчості об’єднання майстрів декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Дивосвіт», створене за ініціативи директора, заслуженого працівника культури України Валентини Пращур. Його основне завдання – залучити до співпраці якомога більше талановитих майстрів з районів та міст області. «Дивосвіт» презентує та популяризує їх творчість на виставках, які вже стали складовою частиною відомих культурно-мистецьких заходів: Всеукраїнський фестиваль-конкурс вокально-хорового мистецтва «Калиновий спів», обласне свято духовного співу «Молюсь за тебе, Україно», обласне свято фольклору «Невичерпні джерела». Традиційними стали й персональні та тематичні виставки робіт народних умільців та художників-аматорів. 
    У рамках проекту «Мистецтво рідного краю» у виставковій залі обласного Центру народної творчості презентували своє мистецтво майстри Бобринецького, Долинського, Вільшанського, Новоукраїнського, Олександрівського, Компаніївського, Знам’янського, Новомиргородського, Онуфріївського районів.

 

Протоієрей Віталій Коваленко

Виставка "Гармонія душі" є важливою частиною нашої просвітницької діяльності в місті та районі, а віднині і у м.Кропиницькому (Кіровограді). Саме творчість є одним із унікальних проявів нашої душі, її вміння реалізовувати свої почуття, бачення. Кожна робота - "віконечко" душі і серця автора. На кожній картині записані непересічні події із життя, сама суть художника. Творчість навчає нас помічати ті частини навколишнього, котрі ми часто проходимо, не помічаючи, похиливши главу під гнітом суєти і тліну. Завдяки таланту ми можемо навчитися розуміти, що як із паперу, олівців, фарби, різних кольорів ми, поєднавши їх у певній послідовності, отримуємо в результаті картину, образ, так і, поєднавши свої почуття, сили душі, погляд ума і вміст свого серця, ми "пишемо" картину власного життя. Як живопис викликає реакцію у оглядувачів, так і наша поведінка, образ прояву особистості формує відповідне відношення до нас. 

Як і вічна душа, кожна робота автора завжди буде свідченням його таланту і труда, його терпіння і сходження на ниві вдосконалення.  

 

Директор православно-просвітницького центру м.Світловодська

Клірик Свято-Покровського собору

 


Клокар Н.І. до вист. Гармонія душі

Виставка «Гармонія душі», що стала вже традиційною, є, без перебільшення, явищем унікальним. Щоразу вона розширює свої горизонти і стає все масштабнішою, багатожанровою. Виставка свідчить про високий мистецький творчий рівень світловодців, їхнє прагнення до прекрасного, до самореалізації свого творчого потенціалу. А цього року наша виставка вийшла і на обласний рівень. Жителі Кропивницького та області зможуть побачити та гідно поцінувати роботи наших митців. 
Приємно, що цьогорічна виставка відкрила нові імена. Поряд із титулованими майстрами участь у ній взяли й нові, серед них багато молодих талановитих авторів. Молодь вміє цінувати мистецтво прекрасного і творить його своїми руками. Це означає, що наше суспільство стає кращим, добрішим, милосерднішим. 
Нехай виставка «Гармонія душі» ще довго надихає наших митців на чудові творіння, дарує їм наснагу, розкриває їхні таланти. 
 
 Н. Клокар, 
начальник управління культури і туризму
Світловодської міської ради


Подпишитесь на нас в Telegram

Администрация сайта не несет ответственности за содержание информации, которая содержится в архивных материалах сайта, и может не разделять мнение их авторов. Ответственность за информацию несет сторона, которая ее предоставила
Интернет-издание "Епархия" (C) 2013-2020. Сайт разработан: В.Коваленко, А.Чумаченко, А.Беляев.
При использовании материалов сайта обязательным условием является ссылка на alexandria-eparhia.org.ua