Вона «...невидимо за нас молиться Богу...»

14 жовтня 2019 року Високопреосвященніший архієпископ Олександрійський і Світловодський Боголєп звершив Божественну Літургію на честь престольного свята кафедрального собору Олександрійської єпархії Покрова Пресвятої Богородиці в м.Олександрія.

Шанування Пресвятої Богородиці, встановлене ще в апостольський період (Деян.1,14), поширилося з Єрусалиму в християнські церкви Сирії, Єгипту, Малої Азії, Італії і так далі. На території Київської Русі особливо це шанування проявилося у встановленні щорічного свята Покрова Пресвятої Богородиці. Так, в Пролозі Русі ХІІ століття читаємо запис: «Се убо, егда слышах – помышлях; како страшное и милосердное видение и паче надеяния и заступления нашего, бысть без празднества… восхотех, да не без праздника останет Святый Покров Твой, Преблагая». Необхідно вказати і те, що святий Андрій, який став очевидцем славного бачення, був слов'янином за походженням.

Як і раніше «Діва сьогодні є в Церкві, і з ликами святих невидимо за нас молиться Богу» (Кондак, глас 3). Це клопотання Божої Матері історично завжди особливо відчувалося нашим народом, тому в день Покрова Богородиці храми переповнені православними, охочими вдатися до Заступниці у своїх молитвах, сповнених віри і надії на «Чеснішу Херувим і славнішу без порівняння Серафим».

Кафедральний собор Покрови Пресвятої Богородиці наповнився бажаючими взяти участь у спільній молитві на богослужінні. І кожен залишився в стані бадьорості духовної і радості від проведення престольного свята разом з Правлячим Архиєреєм, який у проповіді зміг вселити віру в завтрашній день, «нас бо ради молить Богородиця предвічного Бога».

Интернет-издание "Епархия" (C) 2013-2019. Сайт разработан: В.Коваленко, А.Чумаченко, А.Беляев.