Все духовенство Олександрійської єпархії вітає свого Правлячого Архієрея з возведенням у сан архієпископа! Віднині підносимо свої молитви до Господа за Високопреосвященнішого Боголєпа, архієпископа Олександрійського і Світловодського! Щиросердечно...

В Олександрії відбулося засідання комісії з канонізації

9.04.19 в Олександрійському духовно-просвітницькому центрі імені Бориса та Гліба відбулося розширене засідання комісії з питань канонізації Олександрійської єпархії. Єпископ Боголєп поздоровив усіх присутніх з історичною подією для Олександрійської єпархії. На основі рішення Священого Синоду УПЦ від 3.04.2019 року до числа місцевшанованих святих Олександрійської єпархії була причислена подвижниця благочестя ХХ ст. Іуліта Педан (1895-1955). Для достойного проведення торжеств з нагоди прославлення блаженної сповідниці Іуліти було обговорено ряд підготовчих питань і визначені відповідальні.
Голова єпархіальної комісії з питань канонізації протоієрей Євгеній Гуменюк представив до розгляду присутніх коротку біографічну довідку про  ще одну олександрійську сповідницю ХХ століття Агафію Авраменко (1906-1990). Обговорювались питання про збір інформації та підготовку до канонізації  протоієрея Нікіти Ольшанського Приняте рішення – продовжити збір документів і свідчень жителів Олександрії про життя та подвиги сповідників ХХ століття протоієрея Нікіти Ольшанського, Агафії Авраменко, та підготовку відповідних документів на розгляд синодальної комісії з канонізації та членів Священного Синоду УПЦ.
Обговорювали ряд робочих питань та планів на 2019 рік роботи єпархіальної комісії. Одне з них – необхідність уточнення місця розташування у ХVІІІ столітті  на території Знам’янського благочинного округу сучасної Олександрійської єпархії «Новосербського» Спасо-Преображенського монастиря, місце поховання архімандріта Софронія Доброшевича. Про можливість встановлення дружніх духовних зв’язків з єпархіями Сербської православної церкви.

Интернет-издание "Епархия" (C) 2013-2019. Сайт разработан: В.Коваленко, А.Чумаченко, А.Беляев.