В Олександрії зустріли Масляну

Як повідомляє офіційний сайт Олександрійської міської ради, напередодні Великого посту українці відзначають Масляну, яка традиційно проходить з млинцями та розвагами. Зазвичай її святкують тиждень, що завершується Прощеною неділею. Цього року Масляна відзначається з 24 лютого по 1 березня.
29 лютого за підктримки міської влади на площі Соборній відбулися народні гуляння «Олександрія Масляну гуляє – весну зустрічає» та фестиваль млинців «Золоті млинці – провісники весни».
Міський голова С.Цапюк привітав присутніх зі святом, побажав усім гарного настрою, весело провести час та смачних млинців. Також зі словами привітань до жителів звернувся Архієпископ Олександрійський і Світловодський Боголєп.
Родзинкою свята став фестиваль млинців, у якому взяли участь колективи шкіл і дитячих садочків, які представили оригінальне оформлення млинців, що вирізнялися різноманітністю форм, кольорів і начинок.
До благодійної акції активно долучилися Олександрійська Єпархія УПЦ, військова частина №2269, а також міський військкомат, який проводив роз’яснювальну роботу щодо переваг військової служби за контрактом.
Цього року у Масляній взяли участь підприємці, які безкоштовно приготували млинці для частування гостей. Це: кафе «Мак де Бург», «У Яши», «Челентано», «Сан Ремо», «Колиба», «Шашличний двір», «Гамбрінус» та магазинам «Варто» і «Маркет Опт».
У заході взяли активну участь бібліотекарі, які провели безкоштовні майстер-класи, а тематичні фотозони стали гарним довершенням свята.
Також діяв ярмарок товарів домашнього вжитку та продуктів харчування.
Олександрійці і гості міста частувалися млинцями, домашніми пирогами, чаєм та іншими смаколиками.
Колектив Міського палацу культури підготував для учасників заходу веселі розваги, конкурси, вікторини, а також пісні і танці, які створили атмосферу і колорит справжнього українського свята з усіма його традиціями.
Усі учасники фестивалю отримали дипломи від міського голови.

Интернет-издание "Епархия" (C) 2013-2020. Сайт разработан: В.Коваленко, А.Чумаченко, А.Беляев.