098 690 42 28 (пн-пт: з 9 до 18 г.)

 

- По благословению Высокопреосвященнейшего Боголепа,
архиепископа Александрийского и Светловодского -

Фейсбук
ВКонтакте
Твиттер
Youtube

Все духовенство Олександрійської єпархії вітає свого Правлячого Архієрея з возведенням у сан архієпископа! Віднині підносимо свої молитви до Господа за Високопреосвященнішого Боголєпа, архієпископа Олександрійського і Світловодського! Щиросердечно...

Желающие оказать помощь в развитии Александрийской епархии, могут перечислить средства по следующим банковским реквизитам:

Р/С 26004924426263 в ПАТ АБ ( УКРГАЗБАНК ), МФО 320478, код ЕДРПУ 23230375, СВ. о не прибыльности, 1711264600026 от 24.02.2017

Диво нетлінної води

19 січня 2019 року, у день Хрещення Господа нашого Ісуса Христа, Преосвященніший єпископ Олександрійський і Світловодський Боголєп звершив Божественну літургію у кафедральному соборі Покрова Матері Божої м.Олександрії, під час якої було здійснено дияконську хіротонію.

Це свято ще має назву Богоявлення, адже при Хрещенні Спасителя світу явилася Трійця: голос Бога-Отця, Бог-Син в Йордані та голуб, як символ Бога-Духа Святого.

Ще з прадавніх часів цей день називався днем Просвітлення, бо Господь є Світлом, що явилося просвітити тих, що «сидять у темряві і тіні смертній» (Мф.4, 16), спасти рід людський.

Перед всіма річками землі було обрано невеликий, проте величний, Йордан, освячений сказаннями Святого Письма. З ним пов'язаний ореол великих подій, що звершилися на його берегах. Саме над ним засяяло вперше світло, що осяяло і продовжує осяювати весь світ. На березі Йордану вперше зазвучали слова проповіді, що рознеслася, мов гучна труба Архангела, по землі, що потопала у пороках, гріхах і безчесті. Проповідь, що і сьогодні змінює і дає напрямок вдосконалення.

Свята Церква у святі Хрещення Господня стверджує нашу віру у найвищу, неосяжну розумом тайну Святої Трійці. Дає можливість правильно навчитися сповідувати Її.

Сама структура Богослужіння у цей день схожа зі служінням на Різдво Христове, адже раніше ці свята відзначалися у один день. День на кануні Богоявлення теж є пісним. У сочельник так само читаються царські часи. Особливістю цього свята є читання 13 паремій. Причиною такою кількості є давня традиція у цей період Богослужіння проводити Таїнство Хрещення над оглашенними. Після Хрещення вірячи у білому одязі, із світильниками в руках входили з притвору у храмову частину. Християни їх зустрічали пісне співом «Хто у Христа хрестився, той у Христа облікся» («Елицы во Христа крестистеся, во Христа облекостеся»), що ы у сьогоденны звучить на Божественній літургії Хрещення Господня.

Після Богослужіння духовенство виходить до водойм або до сосуду з водою, що ставиться у притворі чи у центрі храму.

Так само і у цей день Преосвященніший владика Боголєп звершив велике освячення води, яке набуло розповсюдження у ІІІ сторіччі і вперше з’явилося в Єрусалимській Церкві.

З давніх давен відомо, що хрещенська освячена вода є нетлінною – не втрачає свої властивості з  роками. Саме хрещенська вода використовується для освячення ікон, священного одягу, богослужбових сосудів, натільних хрестів та ін..

Чимало людей шукають дива, проте часто не помічають, що поряд є справжнє чудо нетлінності води через милість Божу, дану нам грішним.

 

Автор: протоієрей Віталій Коваленко

Фото: Кирил Божко    

Администрация сайта не несет ответственности за содержание информации, которая содержится в архивных материалах сайта, и может не разделять мнение их авторов. Ответственность за информацию несет сторона, которая ее предоставила
Интернет-издание "Епархия" (C) 2013-2019. Сайт разработан: В.Коваленко, А.Чумаченко, А.Беляев.
При использовании материалов сайта обязательным условием является ссылка на alexandria-eparhia.org.ua