Те, що відбулося на Синоді в Стамбулі вчора, шокувало весь православний світ. Схоже на те, що Константинопольський патріархат свідомо стає на шлях розколу світового Православ’я. Патріарх Варфоломій проігнорував заклики Помісних Церков скликати...

Заява Відділу зовнішніх церковних звязків Української Православної Церкви з приводу інформаційних провокацій

У зв’язку з останніми публікаціями на офіційному сайті УПЦ КП, які стосуються внутрішнього життя Української Православної Церкви, Відділ зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви уповноважений заявити наступне:

1.    Інформація про те, що Священний Синод Української Православної Церкви нібито планував запросити до України Святішого Патріарха Кирила, що в результаті призвело б до протестів в українському суспільстві, із-за чого нібито візит мав би бути перенесеним до кримського Херсонесу, де мало б відбутися зібрання архієреїв Української Православної Церкви, які під тиском Кремля мали б обрати нового Предстоятеля – є неправдивою. На порядку денному роботи Священного Синоду Української Православної Церкви не стояло і не стоїть питання запрошення на святкування дня пам’яті святого князя Володимира Святішого Патріарха Кирила в цьому році. Розповсюдження цієї неправдивої інформації Українська Православна Церква розцінює як провокацію, свідомо влаштовану керівництвом УПЦ КП.

2.    Висловлюємо жаль, що такою неперевіреною і відверто провокаційною інформацією керуються представники державних органів, зокрема директор Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України В. В. Юшкевич, роблячи свої публічні заяви. Вважаємо, що такі заяви вносять напруженість як в суспільне життя, так і у взаємини між конфесіями, а також розцінюються як втручання у внутрішні справи Церкви, що недопустимо зі сторони профільних чиновників.

3.    Прикро, що офіційний сайт УПЦ КП стає місцем, де оприлюднюються чутки, плітки, неперевірена й провокаційна інформація, яка має на меті внести штучну ворожнечу й розкол в середовище Української Православної Церкви, а також спотворити в очах українського суспільства обличчя нашої Церкви. Впевнені, що для Прес-центру УПЦ КП публікація будь-яких відомостей з посиланням на анонімні джерела не є достойним методом подачі інформації. Вважаємо такі дії загрозою внутрішній безпеці й стабільності в українському суспільстві, чого не можна допускати, особливо в сьогоднішній складний для нашої держави період.

4.    Вважаємо, що інформаційна політика Прес-центру УПЦ КП аж ніяк не сприяє примиренню та налагодженню діалогу, до чого так активно закликає УПЦ КП, однак в дійсності робить навпаки. Створюється враження, що однією з головних цілей існування цієї конфесії є огульна критика Української Православної Церкви та всіх і всього, що з нею пов’язано.

5.    Зазначаємо, що Українська Православна Церква зі своєї сторони в своїх офіційних заявах, в публікаціях на офіційних інтернет-ресурсах, не дозволяла собі проявляти нездорового інтересу до внутрішнього життя як УПЦ КП, так і інших конфесій, а тим більше опускатися до рівня коментування чуток, пліток, та плекання інтриг навколо будь-яких релігійних організацій.

6.    Закликаємо українське суспільство та ЗМІ не поширювати провокаційної та неправдивої інформації з сумнівних джерел щодо Української Православної Церкви, а у випадках появи такої  інформації звертатися до офіційних представників Української Православної Церкви, які мають право коментувати ті чи інші події внутрішнього та зовнішнього життя Церкви.

Интернет-издание "Епархия" (C) 2013-2018. Сайт разработан: В.Коваленко, А.Чумаченко, А.Беляев.