Все духовенство Олександрійської єпархії вітає свого Правлячого Архієрея з возведенням у сан архієпископа! Віднині підносимо свої молитви до Господа за Високопреосвященнішого Боголєпа, архієпископа Олександрійського і Світловодського! Щиросердечно...

З благословення Преосвященнійшого Боголєпа, єпископа Олександрійського і Світловодського, відбулося позачергове єпархіальне зібрання.

У седмицю 37 по П’ятидесятниці, в день пам’яті свт. Нікіти, затворника Печерського,  з благословення Преосвященнійшого Боголєпа, єпископа Олександрійського і Світловодського,   відбулося позачергове єпархіальне зібрання з метою ознайомлення духовенства єпархії з результатами Архієрейського Собору Руської Православної Церкви, який відбувся з 2 по 5 лютого в Москві в кафедральному соборному Храмі Христа Спасителя, а також обрання нового складу єпархіальної ради та членів єпархіальних комісій і відділів.

Владика Боголєп  розповів про особливу атмосферу Архієрейського Собору, зазначив важливість розглянутих питань та соборно прийнятих документів на ньому: «Про позицію Церкви у зв'язку з розвитком технологій обліку та обробки персональних даних», «Позиція Руської Православної Церкви щодо реформи сімейного права й проблем ювенальної юстиції»,  «Позиція Руської Православної Церкви з актуальних проблем екології», «Положення про матеріальну й соціальну підтримку священнослужителів і працівників релігійних організацій Руської Православної Церкви, а також членів їх сімей», Положення про нагороди Руської Православної Церкви та Послання Освященного Архієрейського Собору кліру, чернецтву, мирянам та чадам Руської Православної Церкви (Документ прийнятий Архієрейським Собором Руської Православної Церкви 5 лютого 2013 року), нагадав, що Священний Синод на засіданні 26 грудня 2012 року (журнал № 130одобрив  "Последование Святаго Елеа, совершаемого поскору".

Правлячий архієрей зачитав основні положення цих документів та пояснив їхню актуальність.

У другій частині єпархіального зібрання духовенства через голосування було обрано склад:

Єпархіальної ради:

прот. Олександр Коваленко;

прот. Євгеній Гуменюк;

прот. Василь Мазурок;

ієрей Дмитро Городецький.

Відділу з питань сім`ї:

прот. Анатолій Кузнєцов;

ієрей Олександр Гордовий;

ієрей Олександр Шнякін.

Відділу по справам молоді та церковній просвіті і діяльності недільних шкіл (по катехізації):

прот. Віталій Коваленко;

прот. Михайло Бобурко;

ієрей Дмитро Городецький;

ієрей Миколай Гордієвський;

ієрей Михайло Царук;

ієрей Олександр Алєксєєв;

ієрей Олексій Микитенко.

Відділу по соціальному служінню:

прот. Володимир Чутора;

прот. Віктор Кравець;

ігуменя Феофанія.

Відділу по душпастирському піклуванні про військовослужбовців і у пенітенціарній системі:

прот. Миколай Бойко;

прот. Василь Чабан;

ієрей Віталій Обезюк;

ієрей Олексій Красін.

Архітектурно-художнього відділу:

ієрей  Сергій Христенко;

ієрей Костянтин Коробченко.

Паломницького відділу:

прот. Володимир Чутора

Комісії з питань протокольного забезпечення церковних заходів:

Благочинний Бобринецького округу – прот. Володимир Чутора;

Благочинний Долинського округу – прот. Олександр Ей;

Благочинний Знам`янського округу – прот. Василь Мазурок (в.о. благочинного);

Благочинний Компаніївського округу – прот. Євгеній Гуменюк;

Благочинний Олександрівського округу – прот. Володимир Кузик;

Благочинний Олександрійського округу – прот. Анатолій Штанько;

Благочинний Петрівського округу – ієрей Дмитро Городецький;

Благочинний Світловодського округу – прот. Олександр Коваленко.

Рецензійної комісії:

архім. Христофор (Лисенко) ;

прот. Анатолій  Штанько;

прот. Євгеній Гуменюк.

Богослужбової комісії:

прот.  Олександр Коваленко;

прот. Володимир Кузик;

ієрей Володимир  Цоуфал.

Екзаменаційно-дисциплінарної комісії:

прот. Віталій Коваленко;

прот. Тимофій Литвинов.

Ревізійної комісії:

прот. Анатолій Штанько;

прот. Віктор Мисяйло;

ієрей Павло Суровець.

Комісії по канонізації:

Игумен. Варфоломій (Зінуков);

прот. Василь Загребін;

Ольга Миколаївна Божко.

Комісії з питань протистояння сектам:

прот. Миколай Гордієвський;

протодиякон Роман Мирний.

Також було обрано духівника єпархії - архімандрита Макарія Михайленка.

По завершенні зібрання Владика молитовно благословив духовенство та побажав мудрості і терпіння на шляху ствердження Православної віри.

Автор: протоієрей Віталій Коваленко

Интернет-издание "Епархия" (C) 2013-2019. Сайт разработан: В.Коваленко, А.Чумаченко, А.Беляев.