Конференція у Балаклаві

З 3-го  по 7-ме червня відбулася V Конференція керівників та представників єпархіальних відділів по справам молоді у Балаклаві, в якій взяли участь представники і Олександрійської єпархії: голова молодіжного єпархіального відділу протоієрей Віталій Коваленко та настоятель храму Різдва Христового (р-н Перемоги) ієрей Олександр Алєксєєв.

У перший день було здійснено молебень, оголошено вітання від Блаженнішого Володимира, митрополита Київського та всієї України та вітальне слово Високопреосвященнішого Лазаря, митрополита Сімферопольського та Кримського, також учасників Конференції привітав голова відділу по справам молоді при Священному Синоді УПЦ Преосвященніший Іона, єпископ Обухівський.

З привітальним словом виступили замісник голови відділу по справам молоді при Священному Синоді УПЦ архімандрит Іоасаф (Перетятько), психолог цього ж відділу та координатор соціальних волонтерських проектів в рамках Синодального молодіжного відділу Анна Лєлік та начальник інформаційної служби відділу диякон Дмитро Ніколаєв.

На другий день відбулося знайомство учасників Конференції з Паліативною медициною та з принципами догляду і допомоги помираючій людині, її близьким. Ми здійснили незабутню екскурсію у поняття «смерті» і її впливу на все єство людини і оточення. Відтінки радості і скорботи в останні миті життя, красу і трагізм невідворотної смерті – цілої науки про життя, було розкрито нам Гнезділовим А.В., доктором медичних наук, професором кафедри психіатрії Санкт-Петербургської медичної академії післядипломної освіти, науковим керівником геронтологічного відділу, почесним доктором Ессекського  університету Великобританії, керівником Асоціації онкопсихологів Росії.

На третій день дияконом Дмитром Ніколаєвим було оголошено результати конкурсу «Молодь і Церква». Окрім цього всі ознайомилися з наступними темами: «Особливості тюремного служіння» (Олександр Поштарук); «Роль священика у воцерковлені світських скаутів» (прот.Андрій Клюєв); «Сімейний досвід роботи з молоддю» (прот.Сергій Наваліхін та Ксенія Наваліхіна); «Чому не всі священики хочуть займатися молодіжною роботою» (прот.Володимир Тукало – духовник суспільно-молодіжної організації «Эхо»); «Скаутський рух в Україні. Перспективи розвитку» (Максим Борисович Громов – голова НОСУ).

Також увазі учасників було представлено виставу за мотивами повісті Бориса Васильєва.

Четвертий день Конференції був не менш насиченим та інформативним, адже розглядалися досить актуальні і важливі теми: «Нетрадиційна релігійність у сучасному світі» та «Апологетика на практиці».

Окрім цього, кожного дня кожен мав можливість побачити презентації роботи з молоддю в різних єпархіях та поділитися власним досвідом.

Закінчилася Конференція урочистою спільною літургією та братською трапезою.

Загалом панувала атмосфера добра і єдності.

Автор: протоієрей Віталій Коваленко

Интернет-издание "Епархия" (C) 2013-2019. Сайт разработан: В.Коваленко, А.Чумаченко, А.Беляев.