Управління Олександрійської єпархії Української Православної Церкви, ЄДРПОУ 35615671, р/р 2600130117920, ТВБВ №10010/0149, філії Кіровоградське обласне управління АТ "Ощадбанк" МФО 323475. (Рішення ДПІ в м.Олександрії №4 від 25.03.2008 р. про включення до Реєстру неприбуткових організацій).

Любов жертовна…Любов велична!

Любов… як багато про неї сказано, як багато про неї написано, як багато книг присвячено темі любові…Саме вона є основою життя і саме вона є те, чого всі ми прагнемо.

Ми неодноразово говорили про те, що любов є запорукою щасливого шлюбу і основою взаємовідносин між чоловіком і дружиною. Але чи розуміємо ми до кінця зміст цих слів? Чи розуміємо, що означає для подружжя любити один одного?

Марно думати, що кохання в шлюбі передбачає лише насолоду від спілкування. Так, це дійсно велике щастя і велика вдача розділити життя з коханою людиною. Але повсякденне життя в шлюбі – це, перед усе, невтома праця і постійна жертва, адже аби створити дійсно міцну і сильну родину, треба навчитися жертвувати. Жертвувати своїми власними інтересами, своїми амбіціями, своїми примхами. Забути про свій егоїзм і повсякчас пам’ятати що родина – це не «ти» і «я», родина – це «ми»! Пов'язавши свою долю з коханою людиною в шлюбі, треба розуміти, що з моменту вінчання подружжя стає одним цілим – родиною зі спільними інтересами, прагненнями та мріями.

«Любов довготерпить, любов милосердствує, не заздрить, любов не величається, не надимається, не поводиться нечемно, не шукає тільки свого, не рветься до гніву, не думає лихого, не радіє з неправди, але тішиться правдою, усе зносить, вірить у все, сподівається всього, усе терпить! Ніколи любов не перестає! Хоч пророцтва й існують, та припиняться, хоч мови існують, замовкнуть, хоч існує знання, та скасується» (Перше послання св. апостола Павла до Коринтян 13:4-8).

Пронести кохання через усе земне життя, аби бути разом вічно – великий дар і великий подвиг.

Багато хто не замислюється над тим, яке важливе значення має для спасіння душі любов, яку ми даруємо своїм близьким і рідним, адже таким чином ми виконуємо одну з найголовніших заповідей, яку нам дав Господь: «Нову заповідь даю вам, щоб ви любили один одного; Як Я вас полюбив, так і ви любіть один одного» (Ін. 13; 34).

І саме вона, щира і самовіддана любов один до одного, є найкоротшим і найважливішим шляхом до спасіння нашої душі.

«Улюблені, любімо один одного, бо від Бога любов, і кожен, хто любить, родився від Бога та відає Бога! Хто не любить, той Бога не пізнав, бо Бог є любов! Любов Божа до нас з'явилася тим, що Бог Сина Свого Однородженого послав у світ, щоб ми через Нього жили» (Перше соборне послання Івана 4:7).

І любов ця має бути не на словах, а в серці, і повинна проявлятися у повсякденних реальних справах.

«Дітоньки! Не любімо словом, ані язиком, лише – ділом і правдою» (Перше послання Йоана Богослова 3-18).

Піклуватися про обраного супутника життя як про самого себе, служити одне одному, підтримувати та допомагати у будь-яких ситуаціях – і велике щастя, і великий обов’язок як чоловіка, так і дружини.

Звісно, це непросто. Стільки спокус навкруги, стільки причин для роздорів і сварок! Лукавий завжди намагається розлучити коханих, вносячи розлад в їх стосунки, намагаючись зробити їх одинокими і нещасними. І лише віра та жертовна любов здатні протистояти його підступам.

Бачити в коханій людині кращі її якості, з розумінням ставитися до помилок і невдач, не зациклюватися на проблемах, а разом вирішувати їх, берегти почуття один одного – ось маленькі цеглинки, на яких щоденно будуються теплі подружні стосунки.

Любов – дуже крихке почуття, яке потребує щоденної підтримки і не терпить грубого і недбайливого ставлення.

Частіше робіть приємні сюрпризи один одному, радуйте теплими словами і вчинками, від щирого серця даруйте коханій людині свою любов в усіх її проявах, і ви побачите, як любов оселиться у вашій родині, відчуєте її неймовірну величну силу. Ваше життя наповниться світлом і теплом. Тільки не очікуйте її від когось іншого, аби потім віддячити. Даруйте любов самі, і вона повернеться до вас із подвійною силою, наповнюючи ваше серце і зцілюючи вашу душу.

«Бог є любов, і хто перебуває в любові, перебуває в Бозі і Бог в ньому» (1.Івана гл.4.16).

Зоряна Колісник.

Блог семьи и воспитания

Администрация сайта не несет ответственности за содержание информации, которая содержится в архивных материалах сайта, и может не разделять мнение их авторов.
Александрийская епархия Украинской Православной Церкви (C) 2013-2017. Сайт разработан: В.Коваленко, А.Чумаченко, А.Беляев.