Сьогодні, 2 жовтня 2017 року, у день пам’яті сщмч.Миколая Іскрівського, тиша і звичний день для села Ганнівка були змінені на урочистий і радісний піснеспів прославлення святого, що жив і трудився на славу Божу неподалік.  Вже традиційно 5 рік...

Управління Олександрійської єпархії Української Православної Церкви, ЄДРПОУ 35615671, р/р 2600130117920, ТВБВ №10010/0149, філії Кіровоградське обласне управління АТ "Ощадбанк" МФО 323475. (Рішення ДПІ в м.Олександрії №4 від 25.03.2008 р. про включення до Реєстру неприбуткових організацій).

Мистецькій виставці «Гармонія душі» – 5 років!

3 червня свій п’ятирічний ювілей відсвяткувала мистецька виставка "Гармонія душі", яка традиційно відкрилася у приміщенні православного просвітницького центру Свято-Покровського собору і зібрала багато шанувальників різножанрового мистецтва.Відкриття виставки було більше схоже на родинне свято, що проходило у затишній і теплій атмосфері. Спочатку з гарним музичним подарунком виступив камерний ансамбль за участю викладачів та учнів дитячої музичної школи. Потім організатор заходу керівник культурно-просвітницького центру протоієрей Віталій Коваленко пригадав, з чого все починалося та подякував, перш за все, начальнику управління культури і туризму Надії Клокар, яка відразу відгукнулася і підтримала його ідею щодо започаткування мистецької виставки, а також тим, хто стояв у витоків створення галереї, допомагав і зараз допомагає в її облаштуванні: Анатолію Сіромасі, Анатолію Татарову та Юрію Цуканову (пізніше кожен з них сказав багато щирих слів на адресу організаторів та колег). "Я завжди мріяв про те, щоб імена наших талановитих авторів залишилися в історії і стали відомими за межами міста. Бо саме ці люди прославляють наш край своїм талантом, своєю наполегливістю, своєю копіткою працею", – сказав Віталій Коваленко. За його словами, щороку виставку відвідували близько 700 людей, і вже зараз є чимало охочих переглянути новостворену експозицію. До речі, минулого року вдалося презентувати роботи світловодських майстрів в області, цьогоріч також планують вийти на обласний рівень. До привітань приєдналася Надія Клокар: "Хочу подякувати усім художникам та майстрам за те, що ви стабільно працюєте вже 5 років на користь нашої світловодської громади. Ви не тільки постійно розвиваєтеся, а ще й вдосконалюєте свій талант, примножуєте його і тим самим збагачуєте мистецьку скарбницю нашого міста…" Принагідно Н. Клокар подякувала Віталію Коваленку за співпрацю та вручила грамоту управління культури і туризму "За вагомий внесок у розвиток духовності, культури, мистецтва і художньої творчості". А відома у місті художниця Людмила Попруженко подарувала Віталію Коваленку свою роботу – ікону Святої Трійці. Приємним сюрпризом для присутніх стала презентація другої частини публікації "Гармонія душі", у якій йдеться про митців та їх творчість. Стилізоване видання вручили усім майстрам, які представили свої роботи на виставці, а потім усіх запросили ближче познайомитися з творчістю наших земляків. Творчі роботи близько 50 майстрів розмістилися у трьох виставкових залах. Мальовничі краєвиди нашого краю, невідомі куточки інших країн світу, чудові пейзажі, яскраві натюрморти, різноманітні прикраси та вироби з бісеру, природних матеріалів, картини зі строкатих стрічок, макраме, багато інших творчих робіт, виготовлених у найрізноманітніших техніках, – вражають. Кожна з них – особлива, неповторна і варта уваги. Під час презентації ми мали змогу поспілкуватися з учасниками заходу. Зокрема Анатолій Сіромаха подякував організаторам за те, що "Гармонія душі" дала старт новим молодим художникам: "За цей час ми відкрили понад 20 талановитих людей, і головне, що до нас приєдналися юні талановиті дівчата, які почали писати картини. Це дуже важливо, що молодь долучається до прекрасного". Про цікаву техніку – вовняну акварель – нам розповіла Людмила Нікішина. Спочатку жінка вишивала стрічками, а з нового року у неї з’явилося нове цікаве захоплення: створювати картини за допомогою пінцету та вовни. Нову техніку майстриня опановувала завдяки мережі Інтернет. Зараз у її доробку кілька картин, які, на перший погляд, важко відрізнити від акварелі. А ще майстриня презентувала палантини з натурального шовку та войлоку, виготовлені у техніці нуновойлок. Не стримувала свого захоплення Вікторія Кохно, яка представила дуже гарні вишивки бісером: "Виставка – це завжди щось хвилююче, цікаве, що торкається нашої душі. І хоча з багатьма роботами майстрів я була знайома, але постійно вони вражають, і завжди знайдеш щось нове. Звичайно, хочеться подякувати організаторам виставки за таку чудову можливість ще раз побачити, які надзвичайно талановиті люди живуть у нашому місті". Мистецька виставка "Гармонія душі" триватиме до кінця місяця. Не втрачайте нагоду побачити унікальні витвори мистецтва на власні очі.
Джерело: http://svetlovodsk.com.ua/10814-harmony-of-soul.html

Автор: Тетяна Шаповалова

Фото: Ігор Котляров

Администрация сайта не несет ответственности за содержание информации, которая содержится в архивных материалах сайта, и может не разделять мнение их авторов.
Александрийская епархия Украинской Православной Церкви (C) 2013-2017. Сайт разработан: В.Коваленко, А.Чумаченко, А.Беляев.