Налагодження державно–церковного партнерства у регіонах – завдання Президента України з відзначення 1025-річчя хрещення Київської Русі

Відзначаючи знаменну історичну подію хрещення Київської Русі, держава і православна церква стали ближчими, у суспільстві відбувся важливий діалог, що, без перебільшення, забезпечить Україні подальший духовний і культурний злет, європейськість та демократичну модернізацію. Саме так можна охарактеризувати значення усіх заходів, що відбулися в Україні у рамках святкування 1025–річчя хрещення Київської Русі на виконання відповідних доручень Президента України Віктора Януковича.

Налагодити дієве державно–церковне партнерство прагне і Олександрійська районна влада, яка у співпраці з релігійними громадами спланувала і провела протягом останніх тижнів низку тематичних заходів. Один з них, круглий стіл з представниками Олександрійської єпархії, відбувся сьогодні, 25 липня в Олександрійській РДА. За дорученням керівника району В. Згами провів його перший заступник голови РДА Сергій Коренюк.

Звертаючись до гостей, Сергій Юрійович сказав, що прийняття християнства принесло позитивні зрушення у внутрішньому житті держави. Християнство, як релігія загальноприйнята в Європі, ще більше зблизила давньоукраїнську державу з європейськими країнами, підняла їхні стосунки на новий рівень і сьогодні церква має великий вплив на життя людей.

У той же час наші сучасники не завжди мають розуміння основних постулатів християнської віри, не завжди можуть пояснити зміст основних християнських свят, мало знайомі з головними святинями свого краю. Тому для влади і суспільства надзвичайно важливо більше орієнтуватися на духовні цінності, пропагувати і поширювати християнську етику і мораль.

Більше про причини та умови прийняття християнства нашими предками, про основи християнського віровчення говорив єпископ Олександрійський і Світловодський Боголєп, керуючий Олександрійською єпархією. Він висловив переконання, що у рамках відзначення цієї історичної події жителі Олександрійщини і, в тому числі підростаюче покоління, більше ознайомляться з основними християнськими святами, з головними святинями краю, з храмовою архітектурою, з культурою поведінки в храмі. Його розповідь була надзвичайно змістовною, вдумливою і приязною.

До розмови приєднався і голова Олександрійської районної ради Михайло Бойко, який висловив надію, що представники духовенства і надалі будуть активними учасниками громадського життя сіл та селищ району, виступати перед людьми на святкових заходах. Слово Боже завжди доречне і воно потрібне нашим людям, сказав Михайло Сергійович, особливо сільським жителям, які в усі часи були ближчими до духовних скарбів нації, і важливо цей зв’язок зберегти і примножити.

Учасники круглого столу підтримали пропозицію редактора газети «Сільський вісник» Ірини Балашової започаткувати на шпальтах районного часопису тематичну сторінку про основи християнської моралі, церковні традиції і обряди. Усі погодилися з тим, що добрі вісті у вигляді друкованого слова забезпечать духовний зв'язок читачів з настоятелями місцевих православних церков.

Приємно, що з благословення Преосвященнішого Боголєпа «Сільський вісник» долучиться до просвітницької діяльності в поширенні основ християнської етики і моралі.

Зустріч за круглим столом тривала півтори години, розмова видалася невимушеною і напрочуд цікавою. Відчувалося, що кожен присутній почерпнув для себе щось корисне і важливе. Головне, що в усіх було відчуття, що діалог церкви і держави триває задля духовного збагачення суспільства та його європейського поступу. Саме таку мету переслідував князь Володимир 1025 років тому, запроваджуючи на землях Київської України–Русі основи християнства.

Джерело інформації: http://alex.gov.ua/news/nalagodzhennja_derzhavno_cerkovnogo_partnerstva_...

Интернет-издание "Епархия" (C) 2013-2019. Сайт разработан: В.Коваленко, А.Чумаченко, А.Беляев.