Налагодження державно-церковного партнерства – важливе завдання влади

1025 років тому відбулася визначальна подія – Хрещення Київської Русі, яке стало поворотним моментом в історії держави, дозволило їй на рівних засадах включитися в політичний і культурний європейський процес. Історичний шлях, який пройшла наша держава від Хрещення Русі до сьогодення, є неоціненним духовним скарбом нашого народу.

24 липня 2013 року з нагоди 1025-річчя Хрещення Русі в сесійній залі міської ради відбулася зустріч громадськості з єпископом Олександрійським та Світловодським Боголєпом.

Міський голова С.Цапюк привітав присутніх з цією визначною подією. «Одним із завдань, поставлених Президентом України перед владою на місцях, – зазначив С.Цапюк, – є налагодження партнерських стосунків між релігійними організаціями та органами влади».

В Олександрії міська влада всебічно сприяє діяльності релігійної громади, допомагає у вирішенні нагальних питань православної церкви. Так, у Перемозькому мікрорайоні надано в оренду приміщення для облаштування монастиря. На території парку по пр.Будівельників зводиться церква Різдва Христового. Рішенням міської ради надано в орендне користування земельну ділянку по вул.Садовій, де розпочато будівництво церкви. До ювілейної дати Хрещення Русі Олександрійська міська рада розгляне питання щодо передачі Українській Православній Церкві Московського патріархату будівлі за адр. вул.Свердлова, 28 під адміністративне приміщення. Органи місцевого самоврядування всіляко сприятимуть Олександрійській єпархії у реалізації ініціативи щодо створення навчального центру.

Варто зазначити, що велика заслуга у налагодженні тісних зв’язків між православною церквою та органами місцевого самоврядування належить єпископу Олександрійському та Світловодському Боголєпу (Гончаренку Валерію Валерійовичу). Першочергову увагу Владика приділяє вихованню дітей та молоді, піклується про дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, є автором і ведучим ряду теле- і радіопрограм, релігійних рубрик у міських газетах. При храмах та церквах збирається гуманітарна допомога багатодітним та малозабезпеченим сім’ям, самотнім громадянам похилого віку. Спільно з владою проводиться активна благодійна робота стосовно надання допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування; запобігання розповсюдження наркоманії та алкоголізму серед неповнолітніх та реабілітації колишніх наркозалежних людей.

Завершилася зустріч цікавим конструктивним діалогом стосовно віросповідань, християнських традицій, розвитку духовності.

Джерело інформації: http://alexandria.kr.ua/category/news/

Интернет-издание "Епархия" (C) 2013-2019. Сайт разработан: В.Коваленко, А.Чумаченко, А.Беляев.