Нас бо ради молить Богородиця,,,

Ибо отныне будут ублажать Меня все роды; что сотворил Мне величие сильный, и свято имя Его (Лк.1, 48-49).

И «Днесь, благовернии людие, светло празднуем, осеняеми Твоим, Богомати, пришествием, и к Твоему взирающе пречистому образу, умильно глаголем: покрый нас честным Твоим покровом и избави нас от всякого зла, молящи Сына Твоего, Христа Бога нашего, спасти души наша (тропарь Покрову Богородицы, глас 4).

13 та 14 жовтня 2018 року Преосвященніший єпископ Олександрійський і Світловодський Боголєп звершив Всенічне Бдіння у Свято-Покровському соборі м,Світловодська та Божественну Літургію на честь престольного свята кафедрального собору Олександрійської єпархії Покрова Пресвятої Богородиці.

Шанування Пресвятої Богородиці, встановлене ще в апостольський період (Діян.1,14), поширилося з Єрусалиму та серед  християнських церквів Сирії, Єгипту, Малої Азії, Італії і так далі. На території Київської Русі особливо це шанування проявилося у встановленні щорічного свята Покрова Пресвятої Богородиці. Так, в Пролозі Русі ХІІ століття читаємо запис: «Се убо, егда слышах – помышлях; како страшное и милосердное видение и паче надеяния и заступления нашего, бысть без празднества… восхотех, да не без праздника останет Святый Покров Твой, Преблагаяя ». Необхідно вказати і те, що святий Андрій, який став очевидцем славного бачення, був слов'янином за походженням.

Як і раніше «Діва цього дня має бути в Церкві, і з лики святих невидимо за нас молитися Богу» (Кондак, глас 3). Це клопотання Божої Матері історично завжди особливо відчувалося нашим народом, тому в день Покрова Богородиці храми переповнені православними, охочими вдатися до Заступниці в своїх молитвах, сповнених віри і надії на «Чеснішу від херувимів і незрівнянно славнішу від серафимів».

Кафедральний собор Покрови Пресвятої Богородиці, навіть, не зміг вмістити всіх, бажаючих взяти участь у спільній молитві на богослужінні. І, тим не менше, кожен залишився в стані бадьорості духовної і радості від проведення престольного свята разом з Правлячим Архієреєм, який в проповіді зміг вселити віру в завтрашній день, «нас бо ради молить Богородиця предвічного Бога».

Интернет-издание "Епархия" (C) 2013-2019. Сайт разработан: В.Коваленко, А.Чумаченко, А.Беляев.