ЙОГО ПРЕОСВЯЩЕНСТВУ, ПРЕОСВЯЩЕННІШОМУ БОГОЛЄПУ, ЄПИСКОПУ ОЛЕКСАНДРІЙСЬКОМУ І СВІТЛОВОДСЬКОМУ     Ваше Преосвященство, дорогий Владико!   Сердечно поздоровляю Вас зі святом Введення у храм Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви...

Небайдуже "Серце матері" та зустріч гостей з Ісландії

29.05.2017 в нашому місті, в Олександрії,  при єпархіальному просвітницькому центрі свсв. благовірних князів Бориса и Гліба була зареєстрована Громадська організація матерів дітей інвалідів та інвалідів Олександрії „ Серце матері”.

Головною метою діяльності організації є сприяння створенню дітям-інвалідам рівних з іншими громадянами можливостей для участі у всіх сферах суспільного життя, сприяння створенню умов для безперешкодного доступу дітей-інвалідів до соціальної інфраструктури, сприяння дітям-інвалідам у розвитку творчих здібностей, заняття фізичною культурою та спортом.

Основним завданнями організації є співробітництво з підприємствами, організаціями, клубами для розвитку та покращення реабілітації дітей-інвалідів та їх батьків, сприяння проведенню та надання допомоги в оздоровленню та відпочинку дітей-інвалідів, особливо дітей з важкими розладами фізичного здоров’я.

В організаціїї вже зареєстровано 26 сімей. На даний час організація тісно співпрацює з Єпархіальним центром св. благовірних князів Бориса и Гліба, меценатами з Ісландії. За підтримки Епархіального центру організована Недільна школа для діток. Проходять уроки Закона Божого (вчителі: Овдієнко Ала Іванівна, Сичова Оксана Юріївна),  урок співів (Кучеров Дмитро Миколайович), уроки прикладного мистецтва (Таїсія Вячеславівна). Також дітки з батьками раз у місяць причащаються  Тіла й Крові Господа нашого Ісуса Христа, відвідують святі місця Олександрійщини.

Керівництво організації разом з Олександрійським єпархіальним управлінням організували   виїздні екскурсії (зоопарк с.Озера, с.Талова Балка, храм апостолів Петра і Павла на Димитрово, монастир на мікрорайоні Перемога) та відпочинок на воді у  Зеленій Садибі Ділієва, свято осені у Приютівці.

Також активно ведеться індивідуальна допомога, на даний час вдалося допомогти 8 сім’ям –це кошти на лікування, на реабілітацію, на оплату занять в плавательному басейні, кошти на спеціальне харчування, апарат небулайзер, стул- туалет для тяжко хворої дівчинки .

За підтримки меценатів з Німеччини для користування членів організації було придбано небулайзер та апарат кварцевого опромінення „ Сонечко”.

Пройшла  акція „ Портфель до школи”, її мета забезпечити дітей з фінансовонезахищених сімей міста, шкільним приладдям, шкільною та спортивною формою, рюкзаками.

Олександрійське єпархіальне управління прийняло активну участь в акції та допомогло придбати 2 спортивні костюми, 1 шкільну форму, 8 рюкзаків та 7 наборів канцтоварів, загалом вдалося допомогти зібратися до школи -13 дітям.

За підтримки небайдужих жителів міста допомогли щє 17 дітям, це шкільний одяг, взуття, спортивні костюми, рюкзаки , та набори канцелярського приладдя.

В Єпархіальному центрі проходять дуже весело свята, майстер класи з різних технік.

Додатковий матеріал:

В нашей организации  есть  ребенок с Фенилкетонурией. Люди с фенилкетонурией имеют недостаток важного фермента в печени. Фермент превращает аминокислоту под названием "Фенилаланин," в другие химические вещества для различных потребностей организма. Без этого фермента фенилаланин остается в крови, накапливается в тканях, в том числе в нервных. Фенилаланин ядовит для мозга. Для детей с фенилкетонурией хорошая работа мозга возможна только на диете. Специальная аминокислотная смесь и низкобелковые продукты дают ребенку полноценное питание.  Многолетние наблюдения врачей за больными ФКУ показывают, что диета таким людям необходима на протяжении ВСЕЙ ЖИЗНИ.

Диета при ФКУ - это:

Запрещены:

Яйца, рыбы, мясо и мясные продукты (мясные и колбасные изделия), домашняя птица и продукты птицеводства, зерновые продукты: хлебобулочные изделия, мука, каши, хлопья, макароны, кондитерские изделия, стручковые растения: фасоль, горох, соя , семена: кукуруза, мак, льняное семя, орехи, шоколад, молочные продукты: сыр, йогурт, творог, сметана, мороженое, молоко

Разрешены в строго ограниченном количестве:

Овощи, картофель, фрукты, рис, джемы, варенья, мёд, масло, маргарин, щербеты, хлебобулочные изделия с низким содержанием белка, макароны и мучные продукты, изготовленные из муки с низким содержанием фенилаланина, тапиока, крупа саго. Маме, такого ребенка каждый день приходиться сталкиваться с таким скудным набором продуктов, из которого нужно приготовить что-то вкусное, разнообразное и полезное для своего чада. В обычном магазине этого питания нет, но в интернет магазинах есть, но стоят они дорого, например: макароны 250 г-58- 62 грн, 400 г-90 грн, заменитель риса 400 г-119 грн, каша 200 г-33 и 42 грн, мука для выпечки хлеба 500 г-62 грн, а это одна буханка хлеба. Хотим  выразить огромную благодарность Александрийской епархии УПЦ , меценатам с Исландии и руководителю отдела по социальной роботе Евгений Жабковский за помощь этому ребенку , а именно обеспечение ребенка низкобелковым питанием на  6 мес.  Это огромная помощь.

Интернет-издание "Епархия" (C) 2013-2018. Сайт разработан: В.Коваленко, А.Чумаченко, А.Беляев.