098 690 42 28 (пн-пт: з 9 до 18 г.)

 

- По благословению Высокопреосвященнейшего Боголепа,
архиепископа Александрийского и Светловодского -

Фейсбук
ВКонтакте
Твиттер
Youtube
Telegram

Сьогодні з сумом змушені констатувати, що Україна уже понад півроку переживає складні часи боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19. Коронавірус перемінив життя багатьох людей. Епідемічна небезпека змусила по-особливому цінувати Богом дане...

Желающие оказать помощь в развитии Александрийской епархии, могут перечислить средства по следующим банковским реквизитам:

Р/С 26004924426263 в ПАТ АБ ( УКРГАЗБАНК ), МФО 320478, код ЕДРПУ 23230375, СВ. о не прибыльности, 1711264600026 от 24.02.2017

Не кожен, хто в рясі, священик...

УКРАЇНСЬКА ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА

 

КАНЦЕЛЯРІЯ ОЛЕКСАНДРІЙСЬКОЇ ЄПАРХІЇ

м.Олександрія, вул..Кременчуцька, 107а                                               №______     

тел. (05235) 7-80-33                                                                          «    »__________2015г.

 

 

До Управління Олександрійської єпархії Української Православної Церкви, неодноразово надходили звернення та скарги мешканців міста з приводу  особи, яка, навіть, візуально має ознаки інвалідності по захворюванню синдромом Дауна та здійснює протягом декількох років на центральних вулицях м. Олександрії під виглядом священнослужителя (одягнений  в підрясник, носить головний убір - скуфію, наперсний хрест) збір пожертв на нібито будівництво православного храму.

При з'ясуванні обставин було встановлено, що цією особою є  мешканець м. Олександрії громадянин Олександр М., який не має ніякого відношення до штату священнослужителів Олександрійської єпархії Української Православної Церкви в м. Олександрії, та не був в установленому порядку уповноважений збирати відповідні пожертви. Співробітниками єпархіального Управління неодноразово, в межах особистої розмови з громадянином Олександром М., наголошувалось на протиправних діях та висловлювались прохання не вводити в оману мешканців м. Олександрії. Неодноразово церковні люди намагались пояснити Олександру М. про гріховність його дій, пропонували просити милостиню біля храмів міста, але не в священицькому одязі, проте прохання залишилися марними. Проводились бесіди з мамою Олександра М. про те, що його інвалідність та скрутне матеріальне положення не дає право привласнювати йому повноваження священнослужителя, носити наперсний священицький хрест і збирати пожертви на будівництво храму, використовуючи їх звісно на власні потреби. Більш того, Управлінням Олександрійської єпархії пропонувалась посильна матеріальна допомога, але, нажаль, Олександр М. не залишав своєї діяльності.

 В наслідок чого в серпні 2013 року до Олександрійського МВ УМВС України в Кіровоградській області була направлена скарга про вжиття заходів щодо припинення правопорушень з боку громадянина Олександра М., в якій  Управління Олександрійської Єпархії повідомляло компетентні органи про незаконне привласнення громадянином Олександром М. повноважень священика Української Православної Церкви та використання їх для введення в оману третіх осіб.

Чи вживались органами правопорядку якісь заходи з приводу скарги Єпархіальне Управління не повідомляли, але через деякий час громадянин Олександр М. вже не носив наперсного священицького хреста та при собі мав відповідний лист від представника однієї з релігійних конфесій м. Олександрії, який уповноважував його на збір відповідних пожертв.

Нещодавно, до нас звернулися жителі мікрорайону 8-ї школи, які повідомили про те, що Олександр М. вже називає себе священиком  і, навіть, за протекцією сусідів взявся відспівувати небіжчика. Який це мало вигляд, можемо тільки здогадуватись.

Враховуючи вищезазначене, а також керуючись положенням ч. 3 ст. 5 ЗУ «Про свободу совісті та релігійні організації», відповідно до якої держава захищає права і законні інтереси релігійних організацій, Управління Олександрійської Єпархії Української Православної Церкви вважає за необхідне звернутися до громадян м. Олександрії з відповідною інформацією.

1. Громадянин Олександр М., який  просить на вулицях міста Олександрії пожертви, виконує якісь обряди, тощо, хоч і називає себе священиком та відповідно вдягнений, ніякого відношення до священнослужителів Олександрійської  Єпархії Української Православної Церкви не має.

 

2. Кожний громадянин має право вимагати  у людини, яка представляється священнослужителем відповідне посвідчення, щоб не дати ввести себе в оману, та застерегти від цього інших довірливих людей.

 

3.Безперечно, дії, пов’язані з пожертвуваннями, є особистою справою кожного, але всяка пожертва повинна даватися з розсудом та не викликати ніяковіння в інших. Коли ж мова йде про звершення церковних обрядів чи таїнств людиною сторонньою, то взагалі можна казати про гріх блюзнірства та шахрайства. 

 

4.З розумінням, жалістю та небайдужістю відносячись до хвороби та долі зазначеного громадянина, ми все ж нагадуємо, що за тисячолітніми церковними канонами людина, яка має певні вади та розлади здоров’я, не може бути священиком, не в силу якоїсь дискримінації, а в силу неможливості виконання відповідних обов’язків.

 

5. Просимо вас, дорогі брати та сестри, бути пильними та розсудливими в питаннях віри.  

 


Подпишитесь на нас в Telegram

Администрация сайта не несет ответственности за содержание информации, которая содержится в архивных материалах сайта, и может не разделять мнение их авторов. Ответственность за информацию несет сторона, которая ее предоставила
Интернет-издание "Епархия" (C) 2013-2020. Сайт разработан: В.Коваленко, А.Чумаченко, А.Беляев.
При использовании материалов сайта обязательным условием является ссылка на alexandria-eparhia.org.ua