(ОНОВЛЕНО) Преосвященніший єпископ Боголєп взяв участь у вшануванні пам'яті прп.Іоанна Затворника Святогірської Лаври

24 серпня цього року виповнилося рівно 20 років з дня прославлення у лику святих дивного угодника Божого, великого Святогорця - преподобного Іоанна Затворника. У цей день, у не настільки далекому 1995 році, в якому відзначали 200-річчя з дня народження преподобного, трапилося довгоочікуване для всіх святогорців і радістю сповнене подія.Священний Синод Української Православної Церкви канонізував для місцевого шанування в лику преподобних знаменитого подвижника благочестя - Святогірського затворника Іоанна. Через 13 років, 8 травня 2008 Священний Синод Української Православної Церкви благословив для місцевого прославлення та шанування ще 16 святогорських подвижників - Собор преподобних отців Святогірських.

Преподобний Іоанн Затворник став першим з святогорських святих, святість яких була засвідчена Святою Православною Церквою. Настільки довгоочікувана канонізація сього угодника Божого вінчала довгий, безсумнівне і ніколи не переривається шанування його віруючим народом як великого святого, сміливого молитовника і невтомного предстателя перед Богом всім, хто звертається до нього з вірою і молитвою.

Після сього знаменної події щороку в цей день в обителі Святогірської - велике свято. Торжество безсумнівною, безперечною, засвідченої Церквою святості улюбленого всіма святого, що став для безлічі віруючих рідним і близьким, до кого в першу чергу вдаються з проханнями в молитві. Преподобний Іоанн Затворник є небесним покровителем святий Святогірської обителі, а також зразком і прикладом для наслідування всім наступним після нього поколінням святогорців. Життя святого воістину є справжньою сповіддю Христа і Його Святій Церкві, твердим зберіганням святої віри православної і неухильним стоянням в істині і правді Христових.

В урочистостях цих молитовних днів взяв участь Преосвященніший єпископ Олександрійський і Світловодський Боголєп.

Також, як повідомляє офіційний сайт Святогірської Лаври (http://svlavra.church.ua), у Богослужінні взяли участь: митрополит Луганський і Алчевський Митрофан, митрополит Святогірський Арсеній, митрополит Горлівський і Слов'янський Митрофан, архієпископ Краснолиманський Аліпій, архієпископ Запорізький і Мелітопольський Лука, архієпископ Макіївський Варнава, архієпископ Ізюмський і Куп'янський Єлисей, архієпископ Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон, архієпископ Городницький Олександр, архієпископ Сєверодонецький і Старобільський Никодим, єпископ Інокентій, духовенство Донецької та Горлівської єпархій в кількості 200 осіб.

Чимало православних віруючих зібралося в стінах Лаври вшанувати пам'ять святого та пройти святковою багатотисячною Хресною ходою разом з духовенством.

Видео:

Интернет-издание "Епархия" (C) 2013-2020. Сайт разработан: В.Коваленко, А.Чумаченко, А.Беляев.