098 690 42 28 (пн-пт: з 9 до 18 г.)

 

- По благословению Преосвященнейшего Боголепа,
епископа Александрийского и Светловодского -

Фейсбук
ВКонтакте
Твиттер
Youtube

Желающие оказать помощь в развитии Александрийской епархии, могут перечислить средства по следующим банковским реквизитам:

Р/С 26004924426263 в ПАТ АБ ( УКРГАЗБАНК ), МФО 320478, код ЕДРПУ 23230375, СВ. о не прибыльности, 1711264600026 от 24.02.2017

ПАСХАЛЬНЕ Послання Преосвященнішого єпископа Боголєпа

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ

Преосвященнішого Боголєпа,

єпископа Олександрійського і Світловодського,

Пастирям, чернецтву і ВСІМ боголюбивим чадам Олександрійської єпархії УПЦ

Возлюблені у Господі пастирі, всечесні ченці та черниці!

Дорогі брати і сестри!

«Пітьма проходить і істинне Світло правдиве вже світить» (1Ін.2: 8).

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!

Здійснилося! Прийшов Великдень! Страх смерті, страх бідності, внутрішній біль від гріхів - ці головні тривогилюдини переможені! Про них згадує Златоуст в своємусповіщувальному слові.

Ось як він говорить:

«Ніхто ж та не ридає про убозтво: явилося бо загальнеЦарство.

Ніхто ж нехай не плаче про гріхи, прощення бо від гробузасяяло.

Ніхто ж нехай та не боїться смерті, звільнила бо нас Спасова смерть».

Каже святитель спочатку про бідність і злиденність, тому що це кричущий прояв несправедливості світу, видимийнеозброєним оком. Звідси таке пекуче бажання сучасногосуспільства перемогти всяку нерівність. Весь соціальнийпафос, починаючи від пенсій на старість і посібників з безробіття, до революцій і мирних демонстрацій - звідси, з бажання очевидного рівності або хоча б приблизноїсправедливості. Але чого бракує таким гуманнимбажанням? Великодня! Чи не дістає молитви і радості відтого, що гробниця Христова порожня. Без молитви і великодньої заутрені будь-який мирський правдолюб лишепримножує ідолів, додаючи до їх пантеону ще одного - ідолаілюзорної земної справедливості. Це - помилковий бог, і синам Неба повинно бути це зрозуміло.

«Прощення від гробу засяяло»! Очевидно, що, живучи в епоху постійної скривдженості, сучасна людина гетьрозучилася прощати, що в свою чергу просто губить нашу цивілізацію. Якщо Христос нас простив, якщо забув наше зрадництво і прийняв нас як найрідніших, то чому наше серце так скам'яніло? Що потрібно ще зробити Богу, щобнавчити нас прощати?

Нарешті, смерть. Вона важлива і, як не дивно, потрібна. Але хто безстрашний перед обличчям її? Грізна і мовчазна, вона ніколи не відповість на твої крики і питання. І ось чуємо: «Ніхто ж нехай не боїться смерті!» Можна було б розцінитиці слова поривом почуття, не більше. Але безліч мучеників і терплячих страждальців піднесуть голос і скажуть, що самевіра в Розп'ятого і Воскреслого Христа дала їм сили здолатиі страх, і біль, і лють мучителів. Смерті можна не боятися, якщо за допомогою молитви і Таїнств з'єднати свою душу з Переможцем смерті і зрозуміти те, про що говорив Давид. А він сказав одного разу: «Якщо я піду долиною смертноїтемряви, то не буду боятися злого, бо Ти зі мною" (Пс. 22: 4) Отже, три ворога названі Златоустом, потоптаніСладчайшим Ісусом, Сином Бога Живого.

І якщо хтось запитає нас, а що, власне, дає вам віра у Воскреслого Христа, ми можемо відповісти, що віра наша дає нам здатність не ридати про земні недоліки, перемагатигріх через всепрощення і не боятися смерті, але радітиВоскреслому Господу. Безумовно радіти завжди про Христа поки ще неможливо. Наша занепала природа не вміщаєповноти пасхальної радості, але здатна лише часом відгукуватися на неї. Як каже митрополит Ієрофей (Влахос): «... ми продовжуємо ридати, плакати і боятися лише в тіймірі, в яку нас не наповнює світло Воскресіння Христового; в міру нашої чужості Великодньої благодаті ». Більш того, так буває, що грішна людина від справжньої благодатноїрадості іноді ще більше втомлюється, ніж від праць абоскорбот. «Міхи рвуться, і вино проливається». Один на нічній службі позіхає, інший спить вдома на ліжку, а третійвесь світиться. Неможливо, щоб для всіх трьох радість булаоднакова.

Так будемо ж, дорогі мої брати і сестри, шукати справжнюрадість вічної Пасхи - цю мету і працю всього нашогожиття. Але, Боже Милостивий, як ми далекі ще відзавершення цієї праці! Річки сходять з висот і вирують, пінячись, шумлять та іскряться. Така Пасха! Але потім річкавходить в долини і тече тихіше. Це - та ж вода, лише течеменш бурхливо. Такий весь інший церковний рік. Протягомцього року потрібно буде зберігати в сердечній скарбниціпережитий великодній досвід і щотижня на богослужіннійого сповідувати. Отже, Пасха прийшла і в свою чергу піде, а життя триватиме. Чи надовго Великдень піде? Тільки на тиждень. Щонеділі - Великодній день. Адже Пасха Христова принесла небесний Вогонь на наш жертовник. Тепер цей вогонь має бути весь рік підтриманим. Для цьогощотижня недільний день святкується. Це мала Пасха в пам'ять про Велику і в підтримку вогню від неї. Справжнійшанувальник Воскреслого Господа не той, хто раз на рікприходить на довге і особливе Богослужіння, обтяжуючируки кошиками з їжею, а той, хто будь-який тиждень в недільний день шанує і славить Переможця смерті - нашогоГоспода. В цьому розумінні Пасхи Христової -необхіднийплід всіх Великодніх урочистостей. Відбудеться це - слідомза цим багато іншого з питань віри втілиться в відчутнуплоть і кров, отримає внутрішнє розуміння і принесенеобхідний плід.

Сьогодні, рідні мої, пропоную вам, почати життя наново, адже тільки всередині Воскресіння Христового і є шанс якось змінитися. Спітнілий і брудний одяг зняти, вимити тіло водою і одягнутися в світле. Лице піднятидо Неба, куди Христос вознісся і звідки знову прийде. Цев разі, якщо є інтерес до справді нового, а не до підробки. Прощайтеся з гріхами, оновлюйте віру, укладайтенаново з Богом Новий Завіт. Нове літо благості, новежиття, подароване просто так, ні за що, за єдиноюХристовою милістю. Тільки вийми з вух навушники і почуй: ввійди в радість Господа твого!

Перед Своїм славним ВОСКРЕСІННЯМ Господь пройшов голгофський шлях. Цей важкий шлях проходить і наш народ. Під вагою хреста ми не повиннінарікати і впадати у відчай, тому що з нами наш Спаситель, і силою Його ми просвітимося і оновимося! Очистимо наші серця, возлюбимо один одного і такимчином зустрінемо НОВУ ПАСХУ! Готуйтеся до цієївеликої таємниці. Господь говорить: «Ось, йдунезабаром; тримай, що маєш, щоб ніхто не забрав твоговінця. Переможця зроблю Я стовпом у храмі Бога Мого»(Откр.3: ​​11-12). Радійте - з нами Бог!

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ! ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!

З щирим побажанням всім вам радіти вічно,

смиренний + Боголєп, єпископ Олександрійський і Світловодський,

керуючий Олександрійською єпархією УПЦ

ВЕЛИКДЕНЬ ХРИСТОВИЙ 2018 р.

м.Олександрія.

Администрация сайта не несет ответственности за содержание информации, которая содержится в архивных материалах сайта, и может не разделять мнение их авторов. Ответственность за информацию несет сторона, которая ее предоставила
Интернет-издание "Епархия" (C) 2013-2019. Сайт разработан: В.Коваленко, А.Чумаченко, А.Беляев.
При использовании материалов сайта обязательным условием является ссылка на alexandria-eparhia.org.ua