Преосвященніший єпископ Боголєп провів зустріч з 11-класниками

25 вересня 2013 року, у день пам’яті праведного Сімеона Верхотурського, Преосвященніший єпископ Олександрійський і Світловодський Боголєп відвідав Олександрійську школу-гімназію №1.

Його Преосвященство провів класну виховну годину для 11-класників на тему «Молодь і сучасність».

Саме ця вікова категорія обрана недаремно, адже у цей період молоді люди, як правило, починають формувати свої особисті погляди на образ самостійного життя з врахуванням моральних цінностей, що були закладені батьками і, разом з тим, на висновки відповідно власних спостережень та індивідуального світосприйняття.

Саме з цього періоду починає формуватися загальне поняття про сім`ю та принципи її утворення, поняття про форми поведінки у соціальному середовищі – загалом молода людина навчається користуватися свободою вибору. Оскільки сучасна молода людина все частіше прагне скинути із себе «стереотипи» і будь-які обмеження моралі і совісті, в чому не останню роль   відіграють  засоби  масової  інформації та кіноіндустрія,   слід  дотримуватися  поради       Патріарха Кирила: «Ненав’язлива передача віри, обережне, чутливе і крайнє терпиме відношення до людини – це запорука успіху в ділі церковної просвіти», що й було яскраво продемонстровано єпископом Боголєпом.  Молоді люди відчули, що людина, яка має духовний сан, не являється таким собі маргіналом, а навпаки – є прикладом можливості жити по-християнські у сучасному середовищі і, при цьому, не бути виключеним із загально-соціальних процесів, бути обізнаним, освіченим, актуальним. Учні зрозуміли, що бути православним – не означає читати тільки книгу «Закон Божий», адже православні християни завжди відрізнялись вихованістю, вченістю і далекозорістю. Православна людина повинна розуміти класичну і сучасну літературу, розумітися у сучасних технологіях, розуміти різні напрямки науки і культури, знати історію, бути аналітиком, адже сучасність вимагає чіткого, аргументованого і всебічного обґрунтування існування Бога і Його місця в нашому житті, необхідності пізнавати категорії «віра», «надія» і «любов», загалом християнства, як фундаменту не тільки цих понять, а й основи здорового, морального, духовного, свідомого суспільства, самого поняття «людяність».

Радість і усмішки молодих людей від спілкування з Владикою Боголєпом свідчать, що віра в їхніх серцях жива і кожна така зустріч навчає битися наші серця в такт з Божественним Промислом.

Автор: протоієрей Віталій Коваленко

Фото: Кирил Божко

Интернет-издание "Епархия" (C) 2013-2020. Сайт разработан: В.Коваленко, А.Чумаченко, А.Беляев.