Підсумки Священного Синоду від 3 квітня 2019 року

3 квітня 2019 року на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія відбулось засіданняСвященного Синоду Української Православної Церкви, під час якого були розглянуті поточні питання, що регулюють різні сторони церковного життя. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Розглянувши ситуацію, що склалася в церковному житті України та у світовому Православ’ї після антиканонічного надання Константинопольським Патріархатом Томосу про автокефалію новоствореній «Православній Церкві України», Священний Синод ухвалив рішення оприлюднити Заяву щодо ситуації в українському і світовому Православ’ї. Ця Заява найближчим часом буде опублікована на офіційному сайті УПЦ. Також прийняте рішення направити Звернення до Предстоятелів Помісних Православних Церков.

Священний Синод встановив день пам’яті новомучеників Ізюмських у суботу седмиці третьої після Пасхи, а також вніс до Церковного календаря Української Православної Церкви святкування Собору святих Київської духовної академії та день пам’яті святителя Рафаїла, єпископа Бруклінського.

У лику святих прославлені такі подвижники віри:

• священномученик ієрей Іоанн (Могилевський) як місцевошанований святий Кам’янської єпархії;
  • блаженна сповідниця Іуліта (Педан) — як місцевошанована свята Олександрійської єпархії. Додаткову інформацію можна отримати за адресою: http://news.church.ua/2019/04/03/pidsumki-svyashhennogo-sinodu-vid-3-kvitnya-2019-roku/

Интернет-издание "Епархия" (C) 2013-2019. Сайт разработан: В.Коваленко, А.Чумаченко, А.Беляев.