Сьогодні вся Олександрійська єпархія підносить свої молитви вдячності Богу, за Його милість і щедроти.  Саме 4 грудня народився наш добрий Архіпастирь, наставник і приклад в духовному.    Ваше Високопреосвященство, щиросердечно вітаємо Вас з...

Святині Полтавщини

5-6 березня 2014 року прочани приходу Свято-Покровської церкви смт. Петрове Петрівського благочинного округу разом з благочинним ієреєм Дмитром Городецьким, отримавши благословення Правлячого Архієрея, єпископа Боголєпа, вирушили на землі Полтавщини по святим місцям. Першим, що відвідали - це Свято-Хресто-Воздвиженський жіночий монастир у м. Полтава, ознайомилися з дивовижною архітектурою, невимовною красотою іконостасу головного храму, безліччю ікон понад 1500 у Свято-Троїцкому храмі та життям подвижників, які населяли цей монастир. Піднялися на верхній ярус дзвіниці, де розташована келія старця Самсона, життя якого глибоко вразило кожного. Помолилися і біля нетлінних мощей Святителя Афанасія Полтавського чудотворця та біля ікони "Упование всех концев земли". Ознайомлення з монастирем, яке нам провела інокиня Глікерія, було цікавим і всі залишилися в захваті від побаченого.

Також, відвідали пам'ятку архітектури полтавщини Самсонівську церкву, яка збудована в пам'ять загиблим воїнам.  На одній з її стін є напис - напуття Петра I до солдатів перед боєм. Будувалася Самсонівська церква з 1852 по 1856 роки на кошти поміщика І. Судіэнко.

Головною метою нашої поїздки був Козельщанський жіночий монастир Різдва Пресвятої Богородиці, де знаходиться Її чудотворний образ, і прибули туди не випадково, адже 6 березня православний світ почитає пам'ять Козельщанської ікони. Потрапили на початок покаянного канону Прп. Андрія Критського. Після вечірнього богослужіння матушка Варсонофія, ігуменя монастиря, благословила прочанам вечерю в монашеській трапезні та ночівлю. Всі були безмежно вдячні за теплий прийом. Ранок зустріли на ранішній Літургії Передосвячених Дарів, де майже всі причастилися Святих Христових Таїн. Пізня літургія пройшла на «одному подисі», велика кількість віруючих з'їхалися на свято. Службу очолив Преосвященнійший єпископ Миколай. Після Хресної ходи кожен мав змогу підійти до ікони та попроситиу Богородицю про здоров'я, благополуччя та мир у нашій Державі. Вже по дорозі до дому всі ділилися враженнями та планами на майбутнє паломництво. Надіємося, з допомогою Божою та заступництвом Цариці Небесної, будемо мати змогу відвідати ще багато святинь нашої держави та всьго православного світу.

Автор: ієрей Дмитро Городецький, благочинний Петрівського округа

Интернет-издание "Епархия" (C) 2013-2019. Сайт разработан: В.Коваленко, А.Чумаченко, А.Беляев.