Все духовенство Олександрійської єпархії вітає свого Правлячого Архієрея з возведенням у сан архієпископа! Віднині підносимо свої молитви до Господа за Високопреосвященнішого Боголєпа, архієпископа Олександрійського і Світловодського! Щиросердечно...

Свято-Покровский храм. Село Чечелиевка

Перший дерев’яний храм у селі Чечеліївці Петрівського району було збудовано ще в 1781році,та згодом його знищила пожежа. У 1901 році відбулося освячення новозбудованого кам’яного храму. Але і в його долі була трагічна сторінка .У 1932 році войовничі атеїсти понівечили будівлю. Кілька років тому жителі села вирішили підняти церкву з руїн. Голова Чечеліївської сільської ради Олександра Фурса та голова Петрівської районної ради Лідія Затинацька виступили як організатори відродження храму. Чимало зусиль до цього доклали церковні активісти Павло Прищепа, Ніна Нетюхайло. До цієї справи підключилися і керівники місцевих сільськогосподарських підприємств Сергій Кузьменко,Віктор Рябець,Микола Царенко,мешканці Чечеліївки та  навколишніх сіл. Спільними зусиллями спонсорів та прихожан храм постав з руїн,заграв своїми архітектурними формами,став окрасою всієї округи.

У день святих жінок – мироносиць у Чечеліївці відбулися урочисті заходи відкриття відреставрованого храму. За благословенням єпископа Кіровоградського і Олександрійського Пантелеймона секретар Кіровоградської єпархії УПЦ протоієрей Петро Сидора у співслужінні духовенства з Кіровограда та Олександрійського благочиння освятив храм та звершив Божественну літургію. По закінченні Літургії отець Петро передав благословення від владики Пантелеймона організаторам і спонсорам реставрації ,кожному з них вручив архієрейську грамоту,Біблію,ікони спасителя і Божої Матері. Секретар єпархії сердечно привітав учасників свята з видатною подією в житті села.

Все життя мріяла про відкриття храму Степанида Білокінь,якій в вересні 2005 року сповнилось 100 років. І ось цей день настав! Бабуся ще змогла прийти до церкви. Отець Петро благословив її і вручив столітній жінці букет квітів. В урочистостях ,на які зібралися сотні людей,взяли участь керівники району,навколишніх сіл,господарств і підприємств. Храм одержав чимало подарунків.

Пливе невгамовно час,та Свято - Покровська церква залишається прикрасою села та одним із культурних місць для жителів Чечеліївки,де можна прийти і звернутися до Бога,попросити здоров’я,подякувати за благополуччя,принести покаяння та прославити Його!

Интернет-издание "Епархия" (C) 2013-2019. Сайт разработан: В.Коваленко, А.Чумаченко, А.Беляев.