098 690 42 28 (пн-пт: з 9 до 18 г.)

 

- По благословению Высокопреосвященнейшего Боголепа,
архиепископа Александрийского и Светловодского -

Фейсбук
ВКонтакте
Твиттер
Youtube

Сьогодні вся Олександрійська єпархія підносить свої молитви вдячності Богу, за Його милість і щедроти.  Саме 4 грудня народився наш добрий Архіпастирь, наставник і приклад в духовному.    Ваше Високопреосвященство, щиросердечно вітаємо Вас з...

Желающие оказать помощь в развитии Александрийской епархии, могут перечислить средства по следующим банковским реквизитам:

Р/С 26004924426263 в ПАТ АБ ( УКРГАЗБАНК ), МФО 320478, код ЕДРПУ 23230375, СВ. о не прибыльности, 1711264600026 от 24.02.2017

Свято-Покровский храм. Село Чечелиевка

Перший дерев’яний храм у селі Чечеліївці Петрівського району було збудовано ще в 1781році,та згодом його знищила пожежа. У 1901 році відбулося освячення новозбудованого кам’яного храму. Але і в його долі була трагічна сторінка .У 1932 році войовничі атеїсти понівечили будівлю. Кілька років тому жителі села вирішили підняти церкву з руїн. Голова Чечеліївської сільської ради Олександра Фурса та голова Петрівської районної ради Лідія Затинацька виступили як організатори відродження храму. Чимало зусиль до цього доклали церковні активісти Павло Прищепа, Ніна Нетюхайло. До цієї справи підключилися і керівники місцевих сільськогосподарських підприємств Сергій Кузьменко,Віктор Рябець,Микола Царенко,мешканці Чечеліївки та  навколишніх сіл. Спільними зусиллями спонсорів та прихожан храм постав з руїн,заграв своїми архітектурними формами,став окрасою всієї округи.

У день святих жінок – мироносиць у Чечеліївці відбулися урочисті заходи відкриття відреставрованого храму. За благословенням єпископа Кіровоградського і Олександрійського Пантелеймона секретар Кіровоградської єпархії УПЦ протоієрей Петро Сидора у співслужінні духовенства з Кіровограда та Олександрійського благочиння освятив храм та звершив Божественну літургію. По закінченні Літургії отець Петро передав благословення від владики Пантелеймона організаторам і спонсорам реставрації ,кожному з них вручив архієрейську грамоту,Біблію,ікони спасителя і Божої Матері. Секретар єпархії сердечно привітав учасників свята з видатною подією в житті села.

Все життя мріяла про відкриття храму Степанида Білокінь,якій в вересні 2005 року сповнилось 100 років. І ось цей день настав! Бабуся ще змогла прийти до церкви. Отець Петро благословив її і вручив столітній жінці букет квітів. В урочистостях ,на які зібралися сотні людей,взяли участь керівники району,навколишніх сіл,господарств і підприємств. Храм одержав чимало подарунків.

Пливе невгамовно час,та Свято - Покровська церква залишається прикрасою села та одним із культурних місць для жителів Чечеліївки,де можна прийти і звернутися до Бога,попросити здоров’я,подякувати за благополуччя,принести покаяння та прославити Його!

Администрация сайта не несет ответственности за содержание информации, которая содержится в архивных материалах сайта, и может не разделять мнение их авторов. Ответственность за информацию несет сторона, которая ее предоставила
Интернет-издание "Епархия" (C) 2013-2019. Сайт разработан: В.Коваленко, А.Чумаченко, А.Беляев.
При использовании материалов сайта обязательным условием является ссылка на alexandria-eparhia.org.ua