098 690 42 28 (пн-пт: з 9 до 18 г.)

 

- По благословению Высокопреосвященнейшего Боголепа,
архиепископа Александрийского и Светловодского -

Фейсбук
ВКонтакте
Твиттер
Youtube
Telegram

Желающие оказать помощь в развитии Александрийской епархии, могут перечислить средства по следующим банковским реквизитам:

Р/С 26004924426263 в ПАТ АБ ( УКРГАЗБАНК ), МФО 320478, код ЕДРПУ 23230375, СВ. о не прибыльности, 1711264600026 от 24.02.2017

Світловодський Різдвяний ранок

Дивний і малознайомий для нас світ Недільної школи при Просвітницькому центрі Свято-Покровського кафедрального собору у Світловодську дещо відкрився нам 7 січня 2014 року під час Різдвяного ранку. Головна зала школи була заповнена святково вбраними учнями та їхніми батьками, дідусями і бабусями.
 

До присутніх звернувся керівник закладу протоієрей Віталій Коваленко:
 
"Брати і сестри, вітаю Вас з невимовним даром любові і милосердя Божого до нас, грішних, з явленням на землі Сина Божого, і нехай дарує Господь всім на це свято можливість провести його в мирі і духовній радості. Але як нам скористатися для нашого спасіння цим великим даром? Як достойно прийняти Сина Божого?

Згадаймо, що роблять діти, коли їм принесуть батьки який-небудь дорогоцінний прекрасний подарунок. Вони залишають інші свої іграшки і всім серцем приймають дарунок, в ніщо ставлячи попереднє. Так і ми повинні вчиняти.

У Віфлеємі у яслах лежить Єдинородний Син Божий, що втілився нашого ради спасіння; там лежить наш безцінний бісер — Христос. Тож, як діти залишають всі свої попередні забавки, так і ми постараємося залишити свою прив’язаність до земних речей, до землі, до її захоплень і спокус і всім серцем полюбимо Бога — Джерело нашого життя. Все приймемо за сміття, щоб Христа придбати і вселимо Його в серця наші.

Він не відмовився від ясел у хліву, не відмовиться і від ясел серця нашого Своєю благодаттю і миром, якщо тільки ми покаянням і вірою повергнемо себе перед Ним. Сей дар безцінний вартий того, щоб і весь світ поміняти, адже, прийнявши Христа, ми приймемо вічне життя і вічне блаженство, а загубивши Христа, загубимо все.

Тому, дивлячись на Бога Всемогутнього в обіймах Пречистої Діви, через яку Він втілився, ми віруємо і дивуємося з пастухами, поклоняємося і величаємо з волхвами, трепещемо і славословимо з Ангелами: "Слава у вишніх Богові, і на землі мир, у людях благовоління!"
 
"Хто б ще краще прославив Христа, як не наші діти?" — поставив риторичне питання отець Віталій і продовжив: "Чисті серця дійсно можуть сьогодні безмежно славословити Бога. Дивлячись на цих янголят, серце наповнюється радістю і торжеством!"Це і було запрошенням до виступів численних "янголят" з крильцями і без них. Дівчатка були просто неперевершені.

Ми познайомилися з одним янголятком та її батьками. Її звати Кіра Зозуля(на фото вгорі перша зліва), 6 років, відвідує дитсадок №2 "Буратіно" у селищі Власівка. Тато Костя працює на заводі майстром, мама Альона — кореспондент ТРК "Веселка". Двічі на тиждень Кіра відвідує Недільну школу, щоб співати в хорі, вивчати Боже слово і вишивати бісером. А крім цього, вона встигає відвідувати танцювальний гурток і вивчати англійську мову. А ще "виховує" батьків: якщо сваряться, робить їм зауваження, бо так поводитися не можна. Вона це добре знає! Батьки задоволені викладачами школи з їх безмірним терпінням. Тому, не зважаючи на велику відстань, привозять доньку двічі на тиждень на заняття, безоплатні, до речі.

А викладають у школі для 150 учнів (2 групи з 6 і з 18 років) протоієрей Віталій Коваленко(загальна та індивідуальна форма навчання), Галина Головчанська (молодша група: Закон Божий та хоровий спів), Тетяна Гречко (молодша група: вишивання та хэнд-мэйд). Тут також проводяться бесіди щодо християнського світогляду, молитви і духовного життя, сімейних стосунків та інших тем.

Учні Недільної школи добре знають, що святкування Різдва починається з вечірньою зіркою, яка принесла звістку про народження Сина Божого Дівою Марією. Тому і колядки співають, свідомо вимовляючи недитячі слова:

"Діва Марія сина родила,
Діва Марія сина родила,
В ясла положила,
Сіном притрусила
Господнього сина.

Діва Марія Бога просила:
"В що б то я свого Сина сповила?
Ти, Небесний Царю,
Пришли мені в дари
Цього дому господарю".

Зійшли янголи з небес до землі,
Принесли дари Діві Марії:
Три свічі восковії,
Ще й ризи шовковії".


Ми також стали свідками спектаклю з янголами, царями, волхвами, спокусою; послухали майбутніх талановитих музикантів і співаків.

Повною несподіванкою для нас став виступ чоловічого хору на дитячому ранку. Але колядки у виконанні дорослих тільки прикрасили захід. Справжній подарунок малечі і батькам, які не змогли відвідати святкове Богослужіння і послухати цей новостворений колектив у Храмі. 

Далі усіх дітей, які підготували вірші до Різдва, запросили на "сцену". Батьки з фото і відео-камерами намагалися зафіксувати зворушливі моменти виступу (можливо, першого!) своєї дитини. Одним з кращих був хлопчик, який жваво вибіг у центр зали і продекламував колядку:

"Коляд, коляд, колядниця,
Добра з медом паляниця,
А без меду не така, 
Дайте, тітко, пирога.
А не дасте пирога,
Візьму бика за рога,
Поведу на торжок,
Куплю собі пиріжок".


Кожна дитина після виступу отримувала солодощі.

Свято продовжувалося, "артисти" ще декламували вірші, а ми покинули Недільну школу з відчуттям миру і тепла в душі. Напевне, Різдво — це день, який символізує початок нового, день, який спонукає не тільки замислитися про своє місце у житті, а й докласти зусиль, щоб зробити своє життя кращим. Різдво — це свято всеперемагаючої любові до людей. Ой, радуйся, земле, Син Божий народився!

 

Автор: Тетяна Дроздова


Подпишитесь на нас в Telegram

Администрация сайта не несет ответственности за содержание информации, которая содержится в архивных материалах сайта, и может не разделять мнение их авторов. Ответственность за информацию несет сторона, которая ее предоставила
Интернет-издание "Епархия" (C) 2013-2020. Сайт разработан: В.Коваленко, А.Чумаченко, А.Беляев.
При использовании материалов сайта обязательным условием является ссылка на alexandria-eparhia.org.ua