098 690 42 28 (пн-пт: з 9 до 18 г.)

 

- По благословению Высокопреосвященнейшего Боголепа,
архиепископа Александрийского и Светловодского -

Фейсбук
ВКонтакте
Твиттер
Youtube
Telegram

Желающие оказать помощь в развитии Александрийской епархии, могут перечислить средства по следующим банковским реквизитам:

Р/С 26004924426263 в ПАТ АБ ( УКРГАЗБАНК ), МФО 320478, код ЕДРПУ 23230375, СВ. о не прибыльности, 1711264600026 от 24.02.2017

Тож чи є у світі "наша половинка чи ми самодостатні"?

Відповіді на запитання...
 
Коли людина розуміє, що вона особисто відповідає за кожну думку, кожне слово, за кожен свій вчинок, тоді у людини починається справжнє життя
 
- Що ви робите на приході, щоб відновити цінність шлюбу?
 
Шлюб - цінність самої Церкви. Завдання священика допомагати людині ці цінності набувати. Сучасні молоді люди часто дезорієнтовані в тому, що є сутністю шлюбу.
 
Коли людина починає жити церковним життям, долучатися Таїнств, все відразу стає на свої місця. Христос і ми поруч з нею. Тоді все буде правильно, тут немає спеціальних прийомчиків, їх не повинно бути. Коли люди намагаються винайти якісь спеціальні прийоми, стає дуже небезпечно.
 
- Які існують виходи, щоб вирішити цю проблему? Що Ви порадите молодим людям?
 
- По-перше, не поспішати, заспокоїтися. Довіритися Богові. Адже найчастіше люди не вміють цього робити.
 
Звільнитися від штампів і ідей, що все можна зробити якимись спеціальними способами, так звані рецепти щастя. Вони існують в головах багатьох православних парафіян. Нібито для того, щоб стати тим-то і тим-то, потрібно зробити те-то і те-то - поїхати до старця, наприклад, прочитати сорок акафістів або сорок разів поспіль причаститися.
 
Потрібно зрозуміти, що немає рецептів щастя. Є особиста відповідальність за своє власне життя, і це найголовніше. Коли людина розуміє, що він особисто відповідає за кожне своє слово, за кожен свій крок, за свій вчинок, тоді, мені здається, у людини почнеться справжнє життя.
 
І відмовитися від непотрібного: зовнішнього, надуманого, від того, що підміняє собою внутрішній світ людини. Сучасний християнський церковний світ зараз сильно тяжіє до застиглих форм благочестя, що не осмислює їх корисності, плодоносності. Замикається тільки на самій формі, а не на те, наскільки це правильно і дієво для духовного життя людини. І сприймається лише як якась модель відносин.
 
А Церква - живий організм. Всякі моделі бувають гарні тільки остільки-оскільки. Є тільки деякі вектори напрямки, а йти людині доводиться самостійно. І сподіватися на зовнішню форму, яка тебе нібито призведе до порятунку, не варто.
 
Половина...
 
- Чи є у кожної людини своя половина?
 
-Господь Таким чином людину створив, вилучивши з неї частину для створення другої половини. Цей Божественний акт зробив людину неповноцінною без з'єднання з іншою. Відповідно людина тому й шукає собі іншу. І заповнюється вона в Таємний шлюб. І це заповнення відбувається або в сімейному житті, або в чернецтві.
 
- Половинки народжуються? Чи все-таки половинками стають вже після вінчання?
 
- Я не думаю, що люди таким чином створені: нібито є дві такі людини, яким потрібно обов'язково одне одного знайти. І якщо вони один одного не знайдуть - будуть неповноцінними. Було б дивно думати, що є тільки одна єдина і один єдиний, який тобі посланий Богом, а всі інші повинні пройти мимо. Я думаю, що це не так. Сама природа людська така, що вона може перетворюватися, і самі відносини теж можуть перетворюватися.
 
Люди шукають іншого саме як чоловік і жінка, а зовсім не як два конкретних індивідуума, які існують на світі. Виборів в такому сенсі у людини досить багато. Всі один одному підходящі і невідповідні одночасно. З одного боку - людська природа спотворена гріхом, а з іншого - у людської природи така величезна сила, що за Божою благодаттю навіть з каменів Господь собі творить дітей.
 
Іноді люди важко один одному приростають, раптом стають такими неподільними, єдністю в Бозі при зусиллі один одного, при бажанні, при величезній роботі. А буває, що начебто у людей все добре, але вони не хочуть один одним займатися, один одного рятувати. Тоді сама ідеальна єдність може розпастися.
 
- Деякі люди шукають і чекають деякого внутрішнього сигналу, що це твоя людина, і тільки після такого відчуття вони готові прийняти, залишитися з людиною, яку Бог перед ними поставив.
 
- Важко такому почуттю до кінця довіряти, з одного боку. А з іншого, не можна йому не довіряти абсолютно. Це Таємниця, це завжди залишиться Таємним для людини: Таємницею її душевних мук, серцевих мук, її тривоги і її щастя, радості. Немає на це питання відповіді ні в кого.
 
Підготувала Надія Антонова

Блог семьи и воспитания


Подпишитесь на нас в Telegram

Администрация сайта не несет ответственности за содержание информации, которая содержится в архивных материалах сайта, и может не разделять мнение их авторов. Ответственность за информацию несет сторона, которая ее предоставила
Интернет-издание "Епархия" (C) 2013-2020. Сайт разработан: В.Коваленко, А.Чумаченко, А.Беляев.
При использовании материалов сайта обязательным условием является ссылка на alexandria-eparhia.org.ua