ЙОГО ПРЕОСВЯЩЕНСТВУ, ПРЕОСВЯЩЕННІШОМУ БОГОЛЄПУ, ЄПИСКОПУ ОЛЕКСАНДРІЙСЬКОМУ І СВІТЛОВОДСЬКОМУ     Ваше Преосвященство, дорогий Владико!   Сердечно поздоровляю Вас зі святом Введення у храм Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви...

Тропарь и кондак свмч. Адриану Александрийскому

Тропарь
священномученику Адриану Александрийскому
глас 1.
Православия поборниче, / благочестия и чистоты ревнителю, / в годину лютых гонений паству свою сохранивший, / и небесным венцем мученически венчавшеся, / священномучениче Адриане, / молися ко Господу: / граду Александрии и стране нашей мир и благоденствие даровати // и людем православным получити велию милость.

Кондак
 глас 8
Веру Христову, яко оружие непобедимое имея, /  свидетельствова даже до смерти от богоборцев / и венцем нетленным украсился еси, священномучениче Адриане, / темже и мы духовно память твою торжествующе, / из глубины сердец приносим ти похвальное пение: / радуйся священномучениче Адриане, // града Александрии похвало и Церкви Православныя веселие.

Интернет-издание "Епархия" (C) 2013-2018. Сайт разработан: В.Коваленко, А.Чумаченко, А.Беляев.