098 690 42 28 (пн-пт: з 9 до 18 г.)

 

- По благословению Высокопреосвященнейшего Боголепа,
архиепископа Александрийского и Светловодского -

Фейсбук
ВКонтакте
Твиттер
Youtube
Telegram

Желающие оказать помощь в развитии Александрийской епархии, могут перечислить средства по следующим банковским реквизитам:

Р/С 26004924426263 в ПАТ АБ ( УКРГАЗБАНК ), МФО 320478, код ЕДРПУ 23230375, СВ. о не прибыльности, 1711264600026 от 24.02.2017

Троїцька поминальна субота у кафедральному соборі м.Олександрії

22 червня 2013 року, у день пам’яті свт.Кирила, архієпископа Олександрійського, Преосвященнійший Боголєп, єпископ Олександрійський і Світловодський, здійснив Богослужіння на Троїцьку поминальну суботу у кафедральному соборі Покрова Пресвятої Богородиці м.Олександрії.

Чимало вірян зібралося до храму віддати шану померлим близьким, рідним, знайомим, від віку почившим православним християнам. Поминальне богослужіння символічно співпало з трагічним днем в історії українського народу – 22 червня 1941 року почалася Велика Вітчизняна війна, яка забрала не один десяток мільйонів життів.

Коли береш участь у поминанні померлих, завжди відчуваєш вічність, готову прийняти тебе у будь-яку мить твого життя. Розумієш, що ми не принесли у цей світ нічого і нічого із собою не візьмемо, – влада, слава, матеріальні блага – все стає малозначимим. Лише почуття глибокої віри стає тим необхідним принципом стримувань і противаг, який не дає впадати у крайнощі і відчай у розумінні невідворотності цього дня, який віднімає все, чим жили і дорожили, на що, інколи, покладали земну надію.

Під час поминальних богослужінь звучать піснопіння, пронизані смутком розлуки з близькими і, водночас, торжеством від радості зустрічі з Творцем, адже кожен справжній християнин відноситься до життя і смерті згідно слів апостола Павла: «…життя для мене – Христос, а смерть – придбання» (Флп. 1:21).

Після завершення богослужіння Владика Боголєп звернувся до присутніх зі словами проповіді, в якій вказав на чинники, які допомагають достойно прийняти день зустрічі з Богом та звернув увагу на відповідальність за скоєні нами гріхи. Призвав до мудрого проводження короткочасного періоду нашого життя, адже кожна мить неповторна і від неї може залежати наша вічність. 

 

Автор: протоієрей Віталій Коваленко


Подпишитесь на нас в Telegram

Администрация сайта не несет ответственности за содержание информации, которая содержится в архивных материалах сайта, и может не разделять мнение их авторов. Ответственность за информацию несет сторона, которая ее предоставила
Интернет-издание "Епархия" (C) 2013-2020. Сайт разработан: В.Коваленко, А.Чумаченко, А.Беляев.
При использовании материалов сайта обязательным условием является ссылка на alexandria-eparhia.org.ua