У день пам’яті священномученика Володимира Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі (+відео)

7 лютого 2018 року, в день пам’яті священномученика Володимира (Богоявленського), митрополита Київського і Галицького, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Рівно 100 років назад, 7 лютого 2018 року, був вбитий священномученик Володимир (Богоявленський). Його мученицька смерть стала символом гонінь на Церкву у XX столітті, в результаті яких загинули та були репресовані тисячі людей. У зв’язку з цією річницею сьогодні о 15:00 у Києво-Печерській Лаврі розпочне роботу Міжнародна конференція «Київський митрополит священномученик Володимир (Богоявленський) і початок гонінь на Православну Церкву в ХХ столітті». Форум триватиме два дні.

Його Блаженству співслужили намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Запорізький і мелітопольський Лука, митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, архієпископ Боярський Феодосій, архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент, єпископ Фастівський Даміан, єпископ Олександрійський і Світловодський Боголєп, а також члени делегації Руської Православної Церкви за кордоном та братія монастиря у священному сані.

Після читання Святого Євангелія Предстоятель звернувся до пастви зі словом проповіді. Блаженніший Владика пояснив, чому святі жертвують усім – навіть життям – для того, щоб не відпасти від Церкви, розповів подвиг священномученика Володимира, життя якого навчає християн переносити труднощі. «Часи, в які люди живуть, завжди непрості, кожна епоха має свої складнощі, труднощі, особливості і спокуси. Але та людина, яка живе з Богом, все долає, в яку епоху вона б не жила, вона залишається людиною, вона буває корисною і для цього земного життя і придатною для життя небесного», – наголосив Архіпастир.

За богослужінням була піднесена сугуба молитва про мир в Україні.

Після Божественної літургії було звершено молебень священномученику Володимиру перед його мощами.

Нагадаємо, напередодні Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив всенічне бдіння у цьому ж храмі.

Видео:
Интернет-издание "Епархия" (C) 2013-2018. Сайт разработан: В.Коваленко, А.Чумаченко, А.Беляев.