098 690 42 28 (пн-пт: з 9 до 18 г.)

 

- По благословению Высокопреосвященнейшего Боголепа,
архиепископа Александрийского и Светловодского -

Фейсбук
ВКонтакте
Твиттер
Youtube

Все духовенство Олександрійської єпархії вітає свого Правлячого Архієрея з возведенням у сан архієпископа! Віднині підносимо свої молитви до Господа за Високопреосвященнішого Боголєпа, архієпископа Олександрійського і Світловодського! Щиросердечно...

Желающие оказать помощь в развитии Александрийской епархии, могут перечислить средства по следующим банковским реквизитам:

Р/С 26004924426263 в ПАТ АБ ( УКРГАЗБАНК ), МФО 320478, код ЕДРПУ 23230375, СВ. о не прибыльности, 1711264600026 от 24.02.2017

У Кропивницькому відбулась науково-практична конференція "1030 років від Хрещення Русі-України"

Етапи становлення та роль християнства в українському державотворенні сьогодні обговорювалися учасниками науково-практичної конференції "1030 років від Хрещення Русі-України", що відбулася в приміщенні академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Л.Кропивницького. 

Конференція відбулася за ініціативи управління комунікацій з громадськістю облдержадміністрації. Серед учасників: представники релігійних організацій області, науковці вищих навчальних закладів обласного центру, студенти, громадськість. 

"Прийняття християнства – цивілізаційний, європейський вибір князя Володимира Великого зараз розглядається не лише з релігійної позиції, а як процес, що сприяв державотворенню та утвердженню української нації", - відзначив начальник управління комунікації з громадськістю ОДА Віталій Останній. "Сьогодні Україна переживає важливі події. Минуло 1030 років від Хрещення Русі і сьогодні питання духовності актуалізується. Ми наново утверджуємо єдину помісну православну церкву".

Учасників конференції також привітав керівник апарату облдержадміністрації Віталій Линник. Він зачитав звернення від голови облдержадміністрації Сергія Кузьменка, в якому зокрема зазначено, що відзначення річниці Хрещення Русі є визначенням духовної та національної єдності українців. "Утвердження християнства стало справжнім стержнем, довкола якого формувалась наша духовність, виховались десятки поколінь, які гідно несли традиції народу, в основі яких – повага до ближнього та любов до Бога. Віра та єднання і сьогодні вкрай потрібні нашому народу. З хрестом перемагали ворогів наші князі, козацтво, стрільці, воїни-повстанці. З хрестом українці відродили державність у 1991 році. З хрестом ми збережемо єдину соборну Україну", - йдеться у зверненні голови ОДА. 

На переконання Віталія Линника, духовні надбання нашого народу повинні популяризуватись у суспільстві. 

Під час роботи науково-практичної конференції її учасники у своїх доповідях звернули увагу на передумови розвитку, поширення християнства на Русі за різних князів, особливості християнської традиції та загалом значення прийняття християнства для українського народу.

З благословення Преосвященнійшого Боголепа, єпископа Олександрійського та Світловодського, з доповіддю про святих новомучеників та сповідників Кіровоградської області, виступив голова коміссії з канонізації святих Олександрійської єпархії, благочинний Компаніївського округу, настоятель храму св. муч. Вікторії  протоїєрей Євгеній Гуменюк, також у заході прийняв участь прот. Ігор Тереза (ред.).

Администрация сайта не несет ответственности за содержание информации, которая содержится в архивных материалах сайта, и может не разделять мнение их авторов. Ответственность за информацию несет сторона, которая ее предоставила
Интернет-издание "Епархия" (C) 2013-2019. Сайт разработан: В.Коваленко, А.Чумаченко, А.Беляев.
При использовании материалов сайта обязательным условием является ссылка на alexandria-eparhia.org.ua