У с.Васіно освячено місце під будівництво школи та трапезної

15 лютого 2014 року, у день свята Стрітення Господнього, в храмі апостолів Петра і Павла с.Васине по закінченні Божественної літургії, згідно з традицією, було звершено освячення свічок.

Стрітення Господнє належить до найдавніших свят християнської Церкви. Відомо, що в день цього свята виголошували проповіді святителі Мефодій Патарскій(† 312), Кирило Єрусалимський († 360), Григорій Богослов († 389), Амфілохій Иконийский († 394), Григорій Нісський († 400), Іоанн Златоуст († 407). Але, незважаючи на раннє походження, це свято до VI століття відзначалося не так урочисто. У 544 році жителів Візантії вразила морова язва, що забиралала щодня по кілька тисяч осіб. Коли в день Стрітення Господнього було звершено Богослужіння і Хресну ходу, лихо припинилося. В подяку Богу у 544 році свято Стрітення набуло свого нинішнього урочистого значення.

З давніх давен у цей день в храмах відбувається освячення свічок і води. Звичай святити свічки на свято Стрітення прийшов у Православну Церкву в ХVII столітті. Стрітенські свічки зберігаються весь рік і запалюються під час негоди.

По закінченні богослужіння було звершено освячення землі під будівництво недільної школи та трапезної.

Автор: протоієрей Костянтин Ромащенко

Интернет-издание "Епархия" (C) 2013-2019. Сайт разработан: В.Коваленко, А.Чумаченко, А.Беляев.