1600 км по святиням України

Паломництво нашої групи почалося вже з кафедрального Свято-Покровського собору нашого славного м. Олександрія. Відслуживши молебень перед початком подорожі ми вирушили.

Перша наша зупинка відбулася в Різоположенському чоловічому монастирі с. Тамашовка, Київської обл. (скіт Свято-Введенського монастиря м. Київ). Перші і подальші наші враження не можливо просто описати словами. Ми нібито попали в маленький куточок раю. Та вся краса яку відбудовують люди для людей, для майбутніх поколінь не залишить байдужим навіть самих  закам’янілих серцем людей. Внутрішнє оформлення храмів витончене, з мозаїчними іконами на стінах, та мармуровим різним іконостасом надихає на молитвений стан вірян. З благословення його Преосвященнства єпископа Даміана групі провели екскурсію по всьому монастирю де була можливість у всіх бажаючих прикластися до святинь і помолитися. Особливо приємно вразило і залишило теплі  спогади, відвідання Ієрусалимської копії гроба Пресвятої Богородиці.

Наступним пунктом нашої зупинки був Житомирський ставропігіальний жіночий монастир на честь Анастасії Римлянині. Цей монастир відносно новий, збудований недавно і є прикладом того, як по молитвам своїх «праведників» (людей, які при житті жили по Євангелію і дарували всім навколишнім любов) Господь допоміг збудувати таку мальовничу обитель.

Стараннями матушки благочинної монастиря, нашу групу зустріли дуже тепло. З дороги ми відразу попали у трапезну, де на нас чекала трапеза та гарячий чай. Після трапези нам провели невеличку екскурсію по монастирю. Під час екскурсії ми відвідали могилку матушки Рафаіли, місцеві святині.

Далі на нас чекали в Городоцькому Свято-Миколаївському жіночому монастирі куди ми з Божою помічу доїхали аж о 19.00. У всієї групи була можливість помолитися біля місцевої чудотворної  ікони «Мілостівая» іспросити милості Божої матері. Цікавим фактом є те що монастир знаходиться повністю на острові. Архітектура храмів та природний ландшафт роблять це місце надзвичайно мальовничим, та надихають на молитовний стан, всі житейські питання відходіть на другий план самі собою.

З Божою допомогою в Почаївську лавру ми прибули близько 23.00. Вся група протягом дня потрудилися на славу – молодці. Всі втомлені фізично але з теплими спогадами посилилися по кімнатам.

Режим другого дня був у швидкому ритмі. Протягом ранку всі організовано приклалися до Почаївської чудотворної ікони Божої матері, помолилися за мир в нашій  країні за рідних та близьких на ранішній літургії, приложилися до мощей Іова та Амфілохія Почаївських. Після літургії та трапези ми відвідали джерело Праведної Анни, та Царський. Більша половина вірян з вірою мужньо окуналися в джерелі. Після джерел ми відвідали скіт Почаївської лаври. В лавру наша група повернулася до вечірнього богослужіння.

На третій день, втомлені але щасливі від незабутніх вражень та зпогад нас чекав зворотній довгий шлях додому. Після ранішньої літургії та трапези ми заїхали на могилку убієнного ієрея Петра, що в с. Залісці, де всі разом відслужили панихиду. Додому група повернулася вже 1 листопада близько першої години ночі.

За нашу подорож Ми всі разом подолали близько 1600 км. Відвідали великі святині нашої країни, побачили і закарбували в себе в пам’яті та на фото мальовничі місця, отримали велику масу позитивних вражень.

І саме головне, що кожен учасник здобув і виніс щось своє, особисте. Те, що допоможе йому бути більш уважними до своєї душі і свого внутрішнього світу.

Ієрей Валерій Римарь

Интернет-издание "Епархия" (C) 2013-2020. Сайт разработан: В.Коваленко, А.Чумаченко, А.Беляев.