098 690 42 28 (пн-пт: з 9 до 18 г.)

 

- По благословению Высокопреосвященнейшего Боголепа,
архиепископа Александрийского и Светловодского -

Фейсбук
ВКонтакте
Твиттер
Youtube
Telegram

Желающие оказать помощь в развитии Александрийской епархии, могут перечислить средства по следующим банковским реквизитам:

Р/С 26004924426263 в ПАТ АБ ( УКРГАЗБАНК ), МФО 320478, код ЕДРПУ 23230375, СВ. о не прибыльности, 1711264600026 от 24.02.2017

Ум, що правдою керується, знаходить істину...

Ум, що правдою керується, знаходить істину. Хто ж керується будь-якою пристрастю – не прийме. (Авва Фалассій). 

П’ята неділя Великого поста присвячена спогадам про прп.Марію Єгипетську. Так, у середу вечором п’ятої седмиці за Богослужінням читається весь канон прп.Андрія Критського, що поєднується з читанням життя прп.Марії. Канон ще називається Великим, адже складається з майже 250-ти тропарів, на відміну від звичайного, що має 30-ть. Чин поєднання Великого канону прп.Андрія Критського з читанням життя прп.Марії Єгипетської було встановлено на Шостому Вселенському соборі (638-644 рр.), на якому був присутнім й сам преподобний. Здавна це служіння має назву «Маріїне стояння» - рідше «Андрієве».

Вся історія Святого Письма розглядається у каноні крізь призму гріха, пристрасті, падіння і духовного відродження. Слухаючи і читаючи рядки з канону, дивуєшся мудрості Божій та вмінню тонко сприймати її преподобним Андрієм, адже не кожному дається розуміти його слова, а тим паче написати подібне – Священна Історія Старого та Нового Завітів пізнається лише відповідним образом дійсно духовного життя.

«Откуду начну плакати окаяннаго моего жития деяний, кое ли положу начало, Христе, нынешнему рыданию; но яко благоутробен, даждь ми прегрешений оставление» - так починається Великий канон. І справді, коли торкається серця невимовний плач за гріхи свої, коли поступово руйнуються всі гордості устави, спочатку приходять слова, здається єдино важливі серед безлічі прохань до Бога: «Помилуй мене, Боже, помилуй мене». А потім і їх вже немає – залишаються лиш сльози і справжні плоди покаяння…

1 квіня 2020 року у кафедральному соборі Покрова Божої Матері м.Олександрії Високопреосвященніший архієпископ Олександрійський і Світловодський Боголєп звершив Богослужіння, присвячене спогадам життя прп.Марії Єгипетської, під час якого було прочитано весь Великий канон прп.Андрія Критського.

По завершенні владика звернувся до присутніх зі словами проповіді, тема якої розкривається у словах прп.Єфрема Сіріна: «Хто перебуває в істині, той і Богу завжди благоугодний, і всім людям завжди корисний, у братстві прекрасний і у всякому ділі правильний…Хто не просвітив ума свого Божественним повчанням, той далекий умом від істини».

 


Подпишитесь на нас в Telegram

Администрация сайта не несет ответственности за содержание информации, которая содержится в архивных материалах сайта, и может не разделять мнение их авторов. Ответственность за информацию несет сторона, которая ее предоставила
Интернет-издание "Епархия" (C) 2013-2020. Сайт разработан: В.Коваленко, А.Чумаченко, А.Беляев.
При использовании материалов сайта обязательным условием является ссылка на alexandria-eparhia.org.ua