Все духовенство Олександрійської єпархії вітає свого Правлячого Архієрея з возведенням у сан архієпископа! Віднині підносимо свої молитви до Господа за Високопреосвященнішого Боголєпа, архієпископа Олександрійського і Світловодського! Щиросердечно...

БЛАГОСЛОВЕН ГРЯДИЙ

20 та 21 квітня 2019 року Преосвященнійший єпископ Олександрійський і Світловодський Боголєп звершив святкове вечірнє богослужіння та, відповідно, літургію  на честь свята Входу Господнього до Єрусалиму у кафедральному соборі Покрова Пресвятої Богородиці м.Олександрії.

Свято мало особливу урочисту атмосферу, адже будуються і оздоблюються храми, розвиваються монастирі; радіють очищені постом і молитовним подвигом душа і серце. Все завмирає у передчутті наближення славного Воскресіння Христового, Великодня!  І саме день Входу Господнього до Єрусалиму та наступна Страсна седмиця уготовляють нас до правильного розуміння та сприйняття Пасхи.  Христос, входячи у Віфагію, посилає двох учнів у поселення, щоб ті взяли ослицю і молодого віслюка (причому ослицю згадує лише євангеліст Матвій). Ослиця – є вираженням слова про обраний народ, а віслюк («на ньому ж ніхто ніколи з людей не сидів») – народ новий і неприборканий, тобто язичників і людей, що зв’язані гріхами і пристрастями (Він прив’язує до виноградної лози віслюка свого і до лози кращого сина ослиці своєї (Бут.49, 11)).  Два апостоли, як говорить св..Феофілакт,  – Петро і Павло, були послані до обрізаних і до язичників відповідно, щоб розірвати ці узи. Це означає і кожну людину окремо, зв’язану гріховними звичками плоті, адже Слово, Вчення Слова відв’язує всякий дух і всяку плоть, позбавляючи від цього полону. І до нині нас двоє звільняють від рабства гріху – Апостол і Євангеліє.

Одяг, який було покладено на віслюка означає доброчинність, бо душа, що  не прикрашена доброчинністю не стане місцем перебування Бога.

Народ, що передував – пророки, що жили до приходу Спасителя, а народ, що супроводжував – явлені потому мученики, сповідники, преподобні вчителі, які підстилали одежу свою Христу, тобто плоть підкорювали духу, адже покровом душі є тіло.

Радісна зустріч Господа нашого Ісуса Христа не повинна для нас мати значення лише історичної події, але значення події, відчутної для нас, для нашої душі і сьогодні. Спаситель миру є цар не тільки ізраїльського народу, але і всіх людей в цілому, і приходив Він не тільки до єврейського народу, кроткий і праведний, але постійно йде до кожного з нас, постійно стукає у двері нашого серця, і ми повинні завжди з великою радістю зустрічати нашого Господа.

Тож, зустрічаймо Христа, але не як земного царя, а Небесного, разом з тим торжествуймо перемогу над істинним ворогом: невидимим і лукавим. Будемо молитися, щоб Господь через милосердя Своє огорнув нас «одягом слова – бронею правди», Сів на престолі нашого серця, звільнив від уз беззаконня покаянням, і увів нас до Єрусалиму нерукотворного, сповненого сяйва любові і слави Творця.

Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст інформації, яка міститься в архівних матеріалах сайту, і може не поділяти точку зору їх авторів. Відповідальність за інформацію несе сторона, що її надала.
Інтернет-видання "Єпархія" (C) 2013-2019. Сайт розроблений: В.Коваленко, А.Чумаченко, А.Беляєв. При використанні матеріалів сайту обов'язковою умовою є посилання на alexandria-eparhia.org.ua