098 690 42 28 (пн-пт: з 9 до 18 г.)

 

- По благословению Высокопреосвященнейшего Боголепа,
архиепископа Александрийского и Светловодского -

Фейсбук
ВКонтакте
Твиттер
Youtube

Все духовенство Олександрійської єпархії вітає свого Правлячого Архієрея з возведенням у сан архієпископа! Віднині підносимо свої молитви до Господа за Високопреосвященнішого Боголєпа, архієпископа Олександрійського і Світловодського! Щиросердечно...

Желающие оказать помощь в развитии Александрийской епархии, могут перечислить средства по следующим банковским реквизитам:

Р/С 26004924426263 в ПАТ АБ ( УКРГАЗБАНК ), МФО 320478, код ЕДРПУ 23230375, СВ. о не прибыльности, 1711264600026 от 24.02.2017

Молитва повертається

                Свято у Великій Чечеліївці: молитва повертається…

  7 липня, в день Різдва Предтечі Господнього Іоанна, в селі Велика Чечеліївка, Новгородківського району, на місці зруйнованого монастирського храму відбулася перша за 95 років Божественна літургія. Колись цей день був престольним святом Іоанно-Предтеченського жіночого монастиря, який існував в цьому селі. А початок йому поклав підполковник Іван Іванович Чечель, який переніс сюди в усипальницю тіла своїх діда й бабусі – Іоанна і Феодосії Чечелів.  Усипальниця була переобладнана на храм, тому що підполковник, як віруюча й богобоязна людина, турбувався про людей, що під час весняного паводку у Великий Піст не могли відвідувати храми в сусідніх населених пунктах і виконувати свої християнські обов'язки. Згодом землю з храмом було передано Григорієво-Бізюкову монастирю, Херсонської єпархії, для влаштування чернечого скиту. Але оскільки монастир був досить далеко, то не мавможливості повноцінно опікуватися скитом. Тому вирішено було його передати Херсонському Благовіщенському жіночому монастирю, звідки в Чечеліївку стали посилати черниць для налагодження молитовного й господарського життя. Першою начальницею була ігуменя Валерія (Боде), колишня баронеса.

  У 1899 році скит став уже самостійною чернечою громадою, на чолі якої поставили монахиню Марію (Станіславську). А в 1904 році громаду зведено на ступінь гуртожитного монастиря, монахиню Марію ж висвячено в сан ігумені.

  В 1915 році тут освячено новий трьохпрестольнийхрам із головним престолом на честь Покрови Пресвятої Богородиці. 

  Монастир був доволі процвітаючим: тут були землі, з яких щороку збирався багатий врожай зернових культур; прекрасний фруктовий сад з різноманітними деревами – яблунями, грушами, черешнями, абрикосами, сливами тощо; неймовірної краси парк, насаджений дбайливими руками черниць; монастирська школа. На момент закриття в 1923 році тут жили сімдесят сім насельниць на чолі з ігуменею Констанцією. 

  В 1933 році Покровський храм було знищено, а каміння використали для будівництва бурякорадгоспу в сусідній Шарівці. На місці храму лежать зараз величезні брили як згадка про страшні часи, а територія поросла чагарником і деревами.

  Сьогодні після 95-річної перерви тут знову лунала молитва. Божественну літургію відправили благочинний Компаніївсько-Новгородківськогоокругу протоієрей Євгеній Гуменюк та благочинний Бобринецького округу протоієрей Володимир Чутора, а також протодиякон Іоанн Чутора з м.Бобринця. Були присутні жителі села й гості з м.Кропивницького. Після закінчення літургії сільський бібліотекар Олександра Оводенко провела для духовенства й гостей екскурсію монастирською територією. Було оглянуто залишки парку, ставок, господарські споруди, які залишилися після зруйнування монастиря.

  Надія на відродження святині не полишає духовенство й небайдужих людей. І дасть Бог – тут знову засяє молитовна лампада!

Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст інформації, яка міститься в архівних матеріалах сайту, і може не поділяти точку зору їх авторів. Відповідальність за інформацію несе сторона, що її надала.
Інтернет-видання "Єпархія" (C) 2013-2019. Сайт розроблений: В.Коваленко, А.Чумаченко, А.Беляєв. При використанні матеріалів сайту обов'язковою умовою є посилання на alexandria-eparhia.org.ua