098 690 42 28 (пн-пт: з 9 до 18 г.)

 

- По благословению Высокопреосвященнейшего Боголепа,
архиепископа Александрийского и Светловодского -

Фейсбук
ВКонтакте
Твиттер
Youtube

Сьогодні вся Олександрійська єпархія підносить свої молитви вдячності Богу, за Його милість і щедроти.  Саме 4 грудня народився наш добрий Архіпастирь, наставник і приклад в духовному.    Ваше Високопреосвященство, щиросердечно вітаємо Вас з...

Желающие оказать помощь в развитии Александрийской епархии, могут перечислить средства по следующим банковским реквизитам:

Р/С 26004924426263 в ПАТ АБ ( УКРГАЗБАНК ), МФО 320478, код ЕДРПУ 23230375, СВ. о не прибыльности, 1711264600026 от 24.02.2017

Осанна... Розіпни Його... (відео)

25 квітня 2019 року Преосвященніший єпископ Олександрійський і Світловодський Боголєп звершив утреню Великої п’ятниці з читанням 12-ти Страстних Євангелій у кафедральному соборі Покрова Божої Матері м.Олександрії.

Церковні піснеспіви цього дня та відповідний тон читання Євангелія створювали атмосферу видимого образу непересічної, трагічної і, водночас, великої події – спокутних страждань і вільної смерті Христа в ім’я Спасіння роду людського. Дивовижно: від покоління до покоління передавали пророцтво про пришестя Месії, Його чекали, в Нього вірили, на Нього покладали надію і ось, коли прийшов час і всі побачили дива, про які не чули, не відали. Здавалось би, радуйтеся і веселіться – прийшов, кого чекали – Спаситель, сама Істинна, саме Життя, сама Любов. Хоча й раділи по місцям і зустрічали, і прозвучало «осанна…», але ж ні… «Розіпни Його» - в результаті прозвучав голос натовпу. Невже таким має бути Спаситель, Господь, Владика: Смиренний і без меча, на віслюку і без царської корони, з простими серцем учнями і без війська. Здавалось, зло насолоджується і торжествує над кожною раною Христовою, над кожним приниженням і скриком понівеченого тіла. Але ж ні…Інколи потрібно явити всю силу і образ зла, щоб цим же і явити його неспроможність і безсилля перед непереможною силою Любові, Віри і Надії – Воскресінням Христа Спасителя нашого, коли меч переможений смиренням, а всякий супротивник простотою і незлобністю. «Зійди з хреста, щоб ми увірували!» Не просто зійшов – похований і явився, помер і Воскрес. І де твоє, смерте, жало? Де твоя, ад, перемога? (свт.Іоанн Златоуст).

Значення Богослужіння Великої п’ятниці безперечне і являє нам не стільки муки, скільки велич послідуючої перемоги навіть над самою смертю.

Видео: 
Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст інформації, яка міститься в архівних матеріалах сайту, і може не поділяти точку зору їх авторів. Відповідальність за інформацію несе сторона, що її надала.
Інтернет-видання "Єпархія" (C) 2013-2019. Сайт розроблений: В.Коваленко, А.Чумаченко, А.Беляєв. При використанні матеріалів сайту обов'язковою умовою є посилання на alexandria-eparhia.org.ua