ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ Преосвященного Боголєпа, єпископа Олександрійського і Світловодського, пастирям, чернецтву і всім боголюбивим чадам Олександрійської єпархії УПЦ Возлюблені у Господі пастирі, всечесні ченці та черниці! Дорогі брати і сестри!

«Крест претерпевый, и смерть упразднивый, и воскресый из мертвых, умири нашу жизнь, Господи, яко един Всесилен»

Возлюблені у Господі - віддані чада Олександрійської єпархії Української Православної Церкви! Сердечно вітаю вас усіх життєстверджуючим: Христос Воскрес!

У цих коротких словах - світло нашої віри, радість нашої надії, кріпость нашої любові. Немає свята більш радісного, ніж Світле Христове Воскресіння. Великдень є правда, мир і радість у Святому Дусі (Рим.14,17).

Найголовнішою подією нашого життя повинна стати Пасха, немає більш значного, більш радісного, більш бажаного свята і події, ніж Воскресіння Христове. Як тільки християнин згадує про Великдень, все інше відразу забувається, - і подорожі, зустрічі з цікавими людьми, успіхи і досягнення, все, що здавалося таким вражаючим і важливим. Щороку ми прагнемо до того, щоб зустріти Великдень, і потім як можна довше з ним прожити, як можна довше ним насолодитися. Часто, на жаль, дивовижну пасхальну радість ми одразу перетворюємо на радість звичайних дрібних задоволень, банального застільного рівня. Тому після великодню період для багатьох з нас - може бути дуже гірким, коли розумієш, що ти несподівано чогось довгоочікуваного позбувся, втратив. Радість раптом кінчається. Тому, нам необхідно пам'ятати, що пасхальна радість дуже тендітна, це - коштовність, яку так легко розбити, якщо будеш з нею необережний, якщо поведешся неправильно. І зберігати радість Пасхи необхідно так само, як зберігати себе під час посту: якщо людина щось важливе зрозуміла і подолала, то повернутися у свій колишній стан уже не може.

Було б дуже правильно всім нам постаратися зрозуміти: чому ми радіємо під час Пасхи? Що нас так наповнює? Пробилося чи за час посту в нас життя Христове? «Завжди радійте і невпинно моліться», - говорить Апостол, і нам зрозуміло, про що він говорить, і як це важко - невпинно молитися і завжди радіти! Пасхально жити дуже і дуже непросто. Така радість дається людині, як ще один щабель подвигу.

Велика радість для всього Всесвіту в ці світлоносні дні. Радіють перш за все ті, хто у Христі Ісусі живуть не за тілом, а за духом (Рім.8,1-13) і прагнуть до святості і благочестя; хто прощає свого кривдника, хто не обмовляє, не засуджує іншого, простягає братню руку допомоги ближньому. Істинно радіє той, хто твердо вірить, що смерть і пекельні ворота зруйновані Воскресінням Христовим, що він у призначений Богом час також воскресне, і чекає цієї великої милості Божої. Радість про Воскреслого Господа виявляється і у тих, хто старанно відвідує храм Божий. Адже саме в храмі спасительна радість Воскресіння постійно проявляється у святому Таїнстві Євхаристії, в богослужінні, спільній молитві, в священних обрядах Церкви. До пасхальної радості закликаються всі: як віруючі, так і ті, хто тільки на межі переоцінки життєвих орієнтирів. Жертва Христова була принесена за всіх, і кожен, хто отримав від Творця земне життя, сьогодні запрошується увійти в радість Господа свого. Головне - почути голос Господній. І не відмовитися від запрошення на Божественну вечерю любові. Порятунок Людини залежить тепер тільки від його бажання і рішучості, бо зло і гріх переможені, небо відкрите, нам подана всесильна благодать Божа.

Дорогі пастирі, ченці та вірні, возлюблені у Господі брати і сестри! До любові і взаємного прощення закликаю всіх вас. Від цього багато в чому залежить наше майбутнє. Пам'ятайте, що ми відповідальні один за одного і за навколишній світ. Зло множиться і панує нині. Ми страждаємо від цього і сумуємо, бачачи, як важко живеться нашому благочестивому і працьовитому народові. Скільки наших співвітчизників живуть нині за межею бідності, як збільшилася смертність, зросла кількість самогубств, скільки людей просто виїхало ... Ми будуємо нове життя, нову державу, але зовсім забули про людину. Як показують події останнього часу, ми стаємо на шлях сповідництва. Далекі від Церкви політики, деякі державні чиновники своїми діями намагаються спровокувати наростання напруженості в релігійній сфері. І в цю світозарну ніч хочу сказати про співпереживання і співучасті з тими, кого торкнулася брехня і провокації, будемо терпляче і покірно нести наш нелегкий хрест. Ворота пекла Церкви не здолають! Все це в якійсь мірі затьмарює Світле свято Пасхи Христової. Але сьогодні ми говоримо про це для того, щоб у Воскресінні Христовому почерпнути впевненість в тому, що тільки терпляче пройшовши через Голгофу наших випробувань, ми зможемо досягти радості Воскресіння. Господь нині, як ніколи, закликає нас до діяльної любові.

У ці непрості для нашої Церкви часи, закликаю всіх вас зберігати мир і єдність, твердо і непохитно зберігати Святу Православну віру, чистоту традицій святих отців нашого народу.

Знову і знову вітаємо вас зі світлим святом Пасхи Христової. Нехай Воскреслий Спаситель світу укріпить ваші сили в стоянні за правду й істину, дарує мужність «зберігати єдність духу в союзі миру» (Еф.4,3).

Оживимося, браття і сестри, справжнім торжеством, обіймемо один одного. Підіймімо наші молитви Воскреслому Спасителеві, щоб Він дав нам сили і мудрості у вирішенні сучасних проблем. Тим, хто ненавидить нас, пробачимо - все заради Воскреслого Господа.

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ! ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!

З щирим побажанням всім вам радіти вічно,

смиренний + Боголєп, єпископ Олександрійський і Світловодський,

ПАСХА ХРИСТОВА 2019.

м.Олександрія.

Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст інформації, яка міститься в архівних матеріалах сайту, і може не поділяти точку зору їх авторів. Відповідальність за інформацію несе сторона, що її надала.
Інтернет-видання "Єпархія" (C) 2013-2019. Сайт розроблений: В.Коваленко, А.Чумаченко, А.Беляєв. При використанні матеріалів сайту обов'язковою умовою є посилання на alexandria-eparhia.org.ua