Українська Православна Церква молитовно відзначила п’ятиріччя інтронізації свого Предстоятеля (+відео, оновлено)

17 серпня 2019 року, в День інтронізації Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври відбулася Божественна літургія. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Святкове богослужіння очолив Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Інтронізація Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія відбулася п’ять років тому, 17 серпня 2014 року у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.

Його Блаженству співслужили митрополит Хустський і Виноградівський Марк, намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел,  керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, сонм єпископів Української Православної Церкви, представники Православної Церкви в Америці архієпископ Сан-Францискський і Західно-Американський Веніамін та протоієрей Даниїл Андреюк, а також духовенство Києво-Печерської Лаври та гості у священному сані.

Під час малого входу з уваги до архіпастирських трудів Предстоятель возвів у сан митрополита архієпископів: Джанкойського і Роздольненського Аліпія, Сєверодонецького і Старобільського Никодима, Львівського і Галицького Філарета, Ніжинського і Прилуцького Климента, Вінницького і Барського Варсонофія. В сан архієпископа возведені єпископи: Путивльський Антоній, Вознесенський і Первомайський Олексій, Олександрійський і Світловодський Боголєп, Волинський і Луцький Нафанаїл.

<iframe width=”800″ height=”400″ src=”https://www.youtube.com/embed/mPRQW41hQlU” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen></iframe>

За богослужінням була піднесена сугуба молитва про мир в Україні та про єдність Православної Церкви.

Після читання Святого Євангелія Предстоятель звернувся до пастви зі словом проповіді.

Після одпусту митрополит Хустський і Виноградівський Марк зачитав вітальне слово Блаженнішому Митрополиту Онуфрію від імені Священного Синоду, єпископату, духовенства і багатомільйонної пастви Української Православної Церкви.

З п’ятиріччям інтронізації Предстоятеля також привітали гості з Америки: архієпископ Сан-Францискський і Західно-Американський Веніамін виголосив вітальне слово від імені Архієпископа Вашингтонського, Митрополита всієї Америки і Канади Тихона, та подарував Блаженнішому Митрополиту Онуфрію ікону преподобного Германа Аляскинського з частинкою мощей цього святого.

Його Блаженство подякував архіпастирям за слова вітання, а всім вірним за підтримку та молитви. Зокрема, Предстоятель подякував пастві за терпіння і любов до Бога і ближнього в умовах дискримінації і наклепів на Церкву. “Сильною людиною є та, яка може перетерпіти несправедливе, неправедне, незаслужене. Якщо вона терпить заради Бога – це сильна людина, – наголосив Блаженніший Владика. – І я радію і дякую Богу за те, що наша Церква складається з таких сильних людей”.

Після завершення богослужіння Предстоятеля вітали представниці жіночих чернечих обителей, сестри милосердя та усі присутні віряни.

Видео:
Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст інформації, яка міститься в архівних матеріалах сайту, і може не поділяти точку зору їх авторів. Відповідальність за інформацію несе сторона, що її надала.
Інтернет-видання "Єпархія" (C) 2013-2019. Сайт розроблений: В.Коваленко, А.Чумаченко, А.Беляєв. При використанні матеріалів сайту обов'язковою умовою є посилання на alexandria-eparhia.org.ua