098 690 42 28 (пн-пт: з 9 до 18 г.)

 

- По благословению Высокопреосвященнейшего Боголепа,
архиепископа Александрийского и Светловодского -

Фейсбук
ВКонтакте
Твиттер
Youtube
Telegram

Желающие оказать помощь в развитии Александрийской епархии, могут перечислить средства по следующим банковским реквизитам:

Р/С 26004924426263 в ПАТ АБ ( УКРГАЗБАНК ), МФО 320478, код ЕДРПУ 23230375, СВ. о не прибыльности, 1711264600026 от 24.02.2017

Хранителька сім'ї...

Роль жінки в християнській сім’ї

Минулого разу ми говорили про важливу і відповідальну роль чоловіка в християнській сім’ї, його завдання і високу відповідальність. Настала черга поговорити про жінку. Її роль у шлюбі, покладені на неї обов’язки і особливу, суто жіночу місію.

«Ніжна, чарівна, мила, кохана, лагідна, турботлива, прекрасна…». Усі ці епітети адресовані саме їй, жінці – прекрасному творінню Господа, найціннішому дарунку чоловікові.

«І сказав Бог: «Недобре бути чоловікові одному; сотворимо йому помічника, подібного до нього» (Бут. 2,18). «І створив Господь Бог з ребра, взятого у чоловіка, дружину, і привів її до чоловіка. І сказав чоловік: «Ось тепер вона кістка від кісток моїх, і плоть від плоті моєї, вона буде зватися дружиною, бо взята від чоловіка (свого). Тому залишить чоловік батька свого і матір свою і пристане до дружини своєї і буде одна плоть» (Бут. 2,18. 22-24).

Отже, з самого початку Світу жінка була створена дружиною чоловікові, його вірною супутницею і помічницею. Але жінка – ні в якому разі не «додаток» до чоловіка, створений з його ребра. Вона – його вірна подруга, що підтримує і надихає. Вона – хранителька домашнього вогнища. Рівна з чоловіком, адже створена, як і він, за образом Господнім. Причому, зауважте, не з ноги, не з руки, а з ребра, що захищає серце…

І якщо чоловік – це голова родини, її опора, то жінка – її серце, її душа. І саме від жінки залежить, яким буде настрій в домі, якою буде в ньому атмосфера. Саме від жінки, від її мудрості, виваженості та зрілості багато в чому залежить щасливе сімейне життя.

Створити ту саму тиху й благодатну сімейну гавань, у якій чоловік зможе знайти тишу і спокій, аби відпочити від щоденних турбот, від великої кількості проблем і завдань та «зарядитися» для здійснення нових подвигів – першочергове завдання жінки. І воно дійсно непросте, адже вимагає від неї щоденної кропіткої роботи – і фізичної, і духовної.

Створити затишок в оселі, попіклуватися про чистоту й охайність помешкання, приготувати смачний обід, потурбуватися про наявність у будинку всього необхідного – одягу, речей, побутових дрібниць – все це повсякденні турботи жінки. Звісно, чоловік не може бути стороннім спостерігачем і зобов’язаний забезпечити родину всім необхідним, але натхненником у благоустрої будинку і повсякденного життя родини має бути саме жінка.

Облаштувати побут за спільним бажанням і смаком – не просто обов'язок, а прерогатива жінки. Наповнити будинок щастям і любов'ю, виховувати дітей у шані до Бога і до батька, як до глави сімейства – найважливіше її завдання. Стати справжнім другом і порадником для свого чоловіка – головна місія в шлюбі. Залагоджувати конфлікти в родині, втішати скривджених, допомагати стражденним – важливе жіноче покликання. Підтримувати чоловіка у його справах, надихати його на нові звершення, пишатися і захоплюватися ним – найпрекрасніша і найцінніша роль жінки.

Саме таку жінку шукають чоловіки, таку жінку цінують і бережуть, адже вона є запорукою успіху чоловіка, зростання його добробуту. Але, звісно, за умови духовного наповнення життя родини. Спільна віра, спільна молитва укріплюють подружжя, допомагають подолати труднощі, які є на шляху у кожного. Взаємна турбота, взаємна повага, взаємне розуміння – все це цеглинки, на яких тримається шлюб. Але основа його – любов. Звісно, берегти її повинні і чоловік, і жінка, але першоджерелом кохання і його підтримки має бути, все ж таки, жінка.

Любов і піклування про чоловіка, любов і піклування про дітей, любов і піклування про оточуючий світ – важлива жіноча роль у окремій родині і в усьому світі. Недаремно вважається, що жінка – символ доброти, символ ніжності і любові. Вона – джерело кохання, творчості і натхнення, джерело побудови світлого і прекрасного.

На жаль, сьогодні жінці все складніше виконувати свою першочергову місію. Сьогодні, зазвичай, на її плечі покладений непосильний тягар – працювати на рівні з чоловіком, забезпечувати родину матеріально, приймати важливі відповідальні рішення, керувати підприємствами і навіть країнами. Усе це дозволяє їй реалізуватися як особистості, але буквально не залишає часу для виконання своєї надважливої ролі у сім'ї. Кар'єра та активна громадська діяльність віддаляє жінку від головного завдання – бути хранителькою шлюбу, хранителькою родини, хранителькою сім'ї, як малої Церкви. Виснаження фізичне і психологічне, стрес, втому і роздратованість – ось що доволі часто жінка несе в родину замість спокою, гармонії і тепла.

Тож, повертаємось до теми обов’язків чоловіка – забезпечувати родину всім необхідним, піклуватися про дружину та дітей, дбати і про матеріальне, і про духовне. Поважати і цінувати свою вірну помічницю і супутницю, дати можливість жінці виконувати своє головне призначення, захищати і оберігати її.

А жінки – підтримувати і цінувати зусилля свого чоловіка, утішати в разі невдач, дарувати своє тепло, ніжність, ласку і кохання: «...Втішайся дружиною юности твоєї... любов'ю її насолоджуйся постійно» (Пр.5:18,19).

Зоряна Колісник.


Блог семьи и воспитания


Подпишитесь на нас в Telegram

Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст інформації, яка міститься в архівних матеріалах сайту, і може не поділяти точку зору їх авторів. Відповідальність за інформацію несе сторона, що її надала.
Інтернет-видання "Єпархія" (C) 2013-2020. Сайт розроблений: В.Коваленко, А.Чумаченко, А.Беляєв. При використанні матеріалів сайту обов'язковою умовою є посилання на alexandria-eparhia.org.ua