По благословению Высокопреосвященнейшего митрополита
Александрийского и Светловодского Боголепа

Наші банківські реквізити

Управління Олександрійської єпархії УПЦ, ЄДРПОУ 35615671; р/р UA263234750000002600130117920 (2600130117920)/323806\2600301(UAH), ТВБВ №10010/0149, філії Кіровоградське обласне управління АТ "Ощадбанк", МФО 323475.

Органи місцевого самоврядування не мають права забороняти УПЦ – Міністерство культури

Городищенська сільська рада не мала права примусово припиняти діяльність Української Православної Церкви на території Городищенської сільської ради на Волині. Про це йдеться у листі Міністерства культури та інформаційної політики (МКІП) у відповідь на звернення клірика Волинської єпархії протоієрея Валерія Пилипчука до Офісу Президента, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу Волинської єпархії.

23 червня 2022 року Городищенська сільська рада видала рішення про заборону УПЦ на території громади, чим грубо обмежила право своїх мешканців на «свободу вільного віросповідання, безперешкодно здійснювати релігійні обряди чи провадити іншу релігійну діяльність».

Протоієрей Валерій Пилипчук звернувся до суду, щоби визнати таке рішення сільської ради протиправним. Відповідний лист-звернення священник направив і до Офісу Президента.

«Діяльність УПЦ, як і будь-якої іншої релігійної організації, відповідно до закону, може бути припинена на підставі добровільного рішення її членів (засновників) або за рішенням суду в разі порушення нею вимог законодавства. З огляду на це органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові особи не мають права примусово припиняти діяльність УПЦ», – відповіли в Міністерстві культури.

Интернет-издание "Епархия" (C) 2013-2022. Сайт разработан: В.Коваленко, А.Чумаченко, А.Беляев.