Високопреосвященніший архієпископ Боголєп привітав Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Онуфрія

24 червня 2022 року, напередодні дня пам’яті преподобного Онуфрія Великого, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив всенічне бдіння на площі перед Успенським собором Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Предстоялю співслужили намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, голова Відділу зовнішніх церковних звязків УПЦ митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополити, архієпископи та єпископи Української Православної Церкви, духовенство обителі, Києва та гості у священному сані.

Богослужбові піснеспіви виконували митрополичий хор під керівництвом архімандрита Геронтія (Борисевича) та хор Київської духовної академії і семінарії під керівництвом архімандрита Романа (Подлубняка). За богослужінням молились ігумені та насельниці чернечих обителей, духовенство з різних єпархій, студенти Київських духовних шкіл, паломники та парафіяни Києво-Печерської обителі.

Завтра, 25 червня, в день пам’яті преподобного Онуфрія Великого, ім’я якого отримав у чернечому постризі Блаженніший Митрополит Онуфрій, Предстоятель очолить Божественну літургію на площі перед Успенським собором Києво-Печерської Лаври. Початок о 8:00.

25 червня 2022 року, у день пам’яті преподобного Онуфрія Великого, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію на площі перед Успенським собором Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Сьогодні Українська Православна Церква відзначає іменини свого Предстоятеля. Майбутній Первосвятитель прийняв чернечий постриг з ім’ям на честь святого подвижника IV століття преподобного Онуфрія Великого 51 рік тому, 18 березня 1971 року, у Свято-Троїцькій Сергієвій лаврі.

За святковим богослужінням Предстоятелю співслужив сонм архієреїв Української Православної Церкви, духовенство обителі, столиці і Київської єпархії, гості у священному сані.

Разом з архіпастирем молилися настоятельки та сестри монастирів УПЦ, студенти духовних шкіл та численні віряни.

У слові проповіді після читання святого Євангелія Предстоятель розповів пастві про життя і подвиги преподобного Онуфрія Великого. Блаженніший владика зазначив, що хоча ми не можемо піти на подвиги у пустелю, як святий Онуфрій, але можемо заходити розумом у своє серце і там, як у пустелі, молитися за себе та увесь світ. Архіпастир закликав вірян знаходити час для такої молитви попри насиченість життя різними подіями.

На сугубій єктенії помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. В особливій молитві Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь напоумив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Після відпусту Блаженнішому Митрополиту Онуфрію проспівали многоліття. Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній зачитав вітання від Предстоятелів Помісних Православних Церков.

Интернет-издание "Епархия" (C) 2013-2022. Сайт разработан: В.Коваленко, А.Чумаченко, А.Беляев.