098 690 42 28 (пн-пт: з 9 до 18 г.)

 

- По благословению Высокопреосвященнейшего Боголепа,
архиепископа Александрийского и Светловодского -

90-річчя від Дня Народження Сухомлинського В.О.

28 вересня 2013 року Преосвященніший єпископ Олександрійський і Світловодський Боголєп у день 90-річчя пам’яті від дня народження Василя Олександровича Сухомлинського взяв участь в урочистостях, присвячених цій події та відвідав Педагогічно-меморіальний музей В.О. Сухомлинського, котрий розташований у приміщенні школи с.Павлиш, яку протягом 22-х років незмінно очолював Василь Олександрович.

У своєму слові Преосвященніший єпископ Боголєп звернув увагу присутніх на те, як труд і талант однієї людини може змінити відношення і розуміння багатьох, наповнити їхні душі любов’ю до рідної землі і слова. Також, Владика наголосив на тих змінах в нашому житті, які відбуваються силою Слова Божого, зерна якого безперервно сіються в наших серцях.   

По завершенні урочистої частини, для Його Преосвященства та секретаря єпархії протоієрея Анатолія Штанька було проведено екскурсію сторінками життя і невтомної праці Сухомлинського.

В Педагогічно-меморіальному музеї збережено документацію школи ще з 1950-1960-х років, частину творчих матеріалів учителів та учнів, підготовчі матеріали, що дає можливість порівняти бачення і прагнення людей тих часів із сьогоденням, провести цікаві аналогії. Також, збережено і рукописи до літературних і науково-педагогічних праць Сухомлинського В.О..

Загальна експозиційна площа музею сягає 230 кв.м.. Слід зазначити, що він поділяється на дві частини: педагогічну та меморіальну.

До педагогічної відносяться зали з експозиціями, що розташовані у хронологічному порядку.

До меморіальної – особистий робочий кабінет Василя Олександровича та квартира сім`ї Сухомлинських, де можна відчути атмосферу, в якій він жив і творив.

У свій час, Василь Сухомлинський любив повторювати те, про що слід завжди пам’ятати і нам: «Людина народжується на світ не для того, щоб зникнути безвісною пилинкою. Людина народжується, щоб лишити по собі слід вічний».

 

Автор: протоієрей Віталій Коваленко

Фото: Кирил Божко


Подпишитесь на нас в Telegram

Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст інформації, яка міститься в архівних матеріалах сайту, і може не поділяти точку зору їх авторів. Відповідальність за інформацію несе сторона, що її надала.
Інтернет-видання "Єпархія" (C) 2013-2022. Сайт розроблений: В.Коваленко, А.Чумаченко, А.Беляєв. При використанні матеріалів сайту обов'язковою умовою є посилання на alexandria-eparhia.org.ua