Рождественское послание Высокопреосвященного Боголепа архиепископа Александрийского и Светловодского всечестным. пастырям, монашествующим и всем верным чадам  Александрийской епархии Украинской Православной Церкви. Возлюбленные о Господе...

Наші банківські реквізити

Управління Олександрійської єпархії УПЦ, ЄДРПОУ 35615671; р/р UA263234750000002600130117920 (2600130117920)/323806\2600301(UAH), ТВБВ №10010/0149, філії Кіровоградське обласне управління АТ "Ощадбанк", МФО 323475.

Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив святкування Собору Єкатеринославських святих у Кривому Розі (відео)

13 вересня 2021 року, у день Собору новомучеників та сповідників Єкатеринославських, з нагоди 25-річчя Криворізької єпархії УПЦ, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у Спасо-Преображенському кафедральному соборі у Кривому Розі. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Перед початком святкування відбулась урочиста зустріч Блаженнішого владики в аеропорту Кривого Рогу за участі представників місцевої влади.

Предстоятелю співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней, митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем, митрополит Полтавський і Миргородський Филип, митрополит Кам’янський і Царичанський Володимир, митрополит Кременчуцький і Лубенський Миколай, архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Олександрійський і Світловодський Боголєп, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, духовенство собору, єпархії та гості у священному сані.

Після читання святого Євангелія Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся до пастви зі словом проповіді. Архіпастир розповів про необхідність для християнина йти шляхом жертовної любові до Бога, смирення та молитви.

За богослужінням піднесли особливі молитви про припинення епідемії коронавірусу, про лікарів та одужання хворих.

День святкування Собору новомучеників і сповідників Єкатеринославських 31 серпня / 13 сентября (ст.ст. / н.ст.) встановлено рішенням Священного Синоду УПЦ від 19 квітня 2016 року. Тоді до їх сонму включили: сщмч. Даміана (Воскресенського), архієпископа Курського, тимчасового керуючого Дніпропетровською єпархією (+03.11.1937); сщмч. Костянтина (Дьякова), митрополита Київського, тимчасового керуючого Дніпропетровською єпархією (+10.11.1937); сщмч. Порфирія (Гулевича), єпископа Криворізького (+02.12.1937); сщмч. Макарія (Кармазіна), єпископа Дніпропетровського (+03.12.1937); сщмч. Онуфрія (Гагалюка), архієпископа Курського і Обоянського, першого єпископа Криворізького (+01.06.1938); сщмч. Антонія (Панкеєва), єпископа Маріупольського, вікарія Дніпропетровської єпархії (+01.06.1938); сщмч. Миколая Іскровського, протоієрея (+02.10.1919); сщсп. Миколая (Могилевського), митрополита Алма-Атинського (+25.10.1955).

Наприкінці богослужіння звершили чин славлення перед іконою Собору новомучеників і сповідників Єкатеринославських. Хор проспівав тропар та кондак, а Предстоятель прочитав молитву святим.

Після відпусту виголосили многоліття митрополиту Єфрему та усій пастві Криворізької єпархії Української Православної Церкви.

Блаженніший владика привітав духовенство і вірян зі святом та висловив особливі побажання митрополиту Єфрему з нагоди 25-річчя єпископської хіротонії. Владика Єфрем виголосив подячне слово Предстоятелю. Насамкінець Блаженніший Митрополит Онуфрій благословив усіх.

Після Божественної літургії Блаженніший владика з архієреями поклали квіти до пам’ятника священномученикам Онуфрію та Порфирію і проспівали величання святим.

Видео:

Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст інформації, яка міститься в архівних матеріалах сайту, і може не поділяти точку зору їх авторів. Відповідальність за інформацію несе сторона, що її надала.
Інтернет-видання "Єпархія" (C) 2013-2022. Сайт розроблений: В.Коваленко, А.Чумаченко, А.Беляєв. При використанні матеріалів сайту обов'язковою умовою є посилання на alexandria-eparhia.org.ua