Наші банківські реквізити

Управління Олександрійської єпархії УПЦ, ЄДРПОУ 35615671; р/р UA263234750000002600130117920 (2600130117920)/323806\2600301(UAH), ТВБВ №10010/0149, філії Кіровоградське обласне управління АТ "Ощадбанк", МФО 323475.

День Просвітлення

19 січня 2021 року, у день Хрещення Господа нашого Ісуса Христа, Високопреосвященніший архієпископ Олександрійський і Світловодський Боголєп звершив Божественну літургію у кафедральному соборі Покрова Матері Божої м.Олександрії.

Це свято ще має назву Богоявлення, адже при Хрещенні Спасителя світу явилася Трійця: голос Бога-Отця, Бог-Син в Йордані та голуб, як символ Бога-Духа Святого.

Ще з прадавніх часів цей день називався днем Просвітлення, бо Господь є Світлом, що явилося просвітити тих, що «сидять у темряві і тіні смертній» (Мф.4, 16), спасти рід людський.

Перед всіма річками землі було обрано невеликий, проте величний, Йордан, освячений сказаннями Святого Письма. З ним пов'язаний ореол великих подій, що звершилися на його берегах. Саме над ним засяяло вперше світло, що осяяло і продовжує осяювати весь світ. На березі Йордану вперше зазвучали слова проповіді, що рознеслася, мов гучна труба Архангела, по землі, що потопала у пороках, гріхах і безчесті. Проповідь, що і сьогодні змінює і дає напрямок вдосконалення.

Свята Церква у святі Хрещення Господнього стверджує нашу віру у найвищу, неосяжну розумом тайну Святої Трійці. Дає можливість правильно навчитися сповідувати Її.

Сама структура Богослужіння у цей день схожа зі служінням на Різдво Христове, адже раніше ці свята відзначалися у один день. День на кануні Богоявлення теж є пісним. У сочельник так само читаються царські часи. Особливістю цього свята є читання 13 паремій. Причиною такою кількості є давня традиція у цей період Богослужіння проводити Таїнство Хрещення над оглашенними. Після Хрещення віряни у білому одязі, із світильниками у руках входили з притвору у храмову частину. Християни їх зустрічали піснеспівом «Хто у Христа хрестився, той у Христа облікся» («Елицы во Христа крестистеся, во Христа облекостеся»), що і у сьогоденні звучить на Божественній літургії цього дня.

Після Богослужіння духовенство виходить до водойм або до сосуду з водою, що ставиться у притворі чи у центрі храму, для звершення чину Великого освячення води.

Так само і у цей день Високопреосвященніший владика Боголєп звершив чин, що набув розповсюдження у ІІІ сторіччі і вперше з’явився в Єрусалимській Церкві.

З давніх давен відомо, що хрещенська освячена вода є нетлінною – не втрачає свої властивості з  роками. Саме хрещенська вода використовується для освячення ікон, священного одягу, богослужбових сосудів, натільних хрестів та іншого.

Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст інформації, яка міститься в архівних матеріалах сайту, і може не поділяти точку зору їх авторів. Відповідальність за інформацію несе сторона, що її надала.
Інтернет-видання "Єпархія" (C) 2013-2021. Сайт розроблений: В.Коваленко, А.Чумаченко, А.Беляєв. При використанні матеріалів сайту обов'язковою умовою є посилання на alexandria-eparhia.org.ua