098 690 42 28 (пн-пт: з 9 до 18 г.)

 

- По благословению Высокопреосвященнейшего Боголепа,
архиепископа Александрийского и Светловодского -

Дитина - дар Господній

Дитина – дар Господній

Народження дитини – благодатний Господній дар, вінець подружнього життя, справжнє диво і нагорода для люблячих чоловіка і дружини. 

«Діти спадщина Господня, плід утроби нагорода!» (Псалом 126,3).

Саме так повинні сприймати вагітність майбутні мама й тато, і дякувати Богу за цю велику милість. А ще – готуватися до появи немовляти, читати відповідну літературу з виховання та догляду за дитиною, і молитися про успішні і легкі пологи. Молитва, Сповідь та Причащання святих Таїнств допоможуть майбутнім батькам підготуватися до найвідповідальнішого моменту їх життя – народження дитини.

З появою в родині немовляти і сам шлюб ніби народжується знову – у подружжя з’являються нові цілі та важливі завдання, а їх спільне життя набуває нового, більш глибокого сенсу. Дитина з’єднує люблячу пару ще більше, наповнюючи її життя світлом, любов’ю, ніжністю та турботою.

Як багато молодих сімей мріють про цей хвилюючий і важливий момент в їхньому житті! Як багато молодят очікують появи на світ немовляти. На жаль, за статистикою, кількість безплідних пар в Україні з кожним роком зростає. Сьогодні їх число становить близько 30%. Причому, у процентному співвідношенні чоловіча та жіноча безплідність наразі складає 50/50. І одна з причин такої невтішної ситуації – так звана «сексуальна революція» – сексуальна свобода, яка приводить до раннього статевого життя, розпусти, і, як результат – статевих захворювань, які тягнуть за собою безпліддя. Натомість чистота духа й тіла, є однією з запорук здоров’я людини, у тому числі і статевого.

Годі й говорити, яким гріхом є аборт, і до яких наслідків у житті жінки він призводить! Навіть ще ненароджена дитина – це вже особистість, це людина, наділена Господом душею, тож, позбавлення її життя є нічим іншим, як вбивством. Проте щороку майже 200 тисяч українських жінок зважуються на цей крок, з них лише чверть змушені зробити подібну операцію за медичними показниками. Решта позбавляють життя ненародженого младенця за власною волею… А згодом, можливо, мріють про бажану дитину, забуваючи, що кожний наш крок має відповідні наслідки, і за все доведеться відповідати перед Творцем.

Не думають про наслідки своїх дій і ті нерадиві батьки, котрі полишають своїх діточок напризволяще. Відповідно до даних Державної служби статистики України, загальна чисельність дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на кінець 2015 року становить 73 тисячі 182 дитини. Лише замисліться над цією страшною цифрою – більше 70 тисяч українських дітей не мають ані мами, ані тата, не мають родинного затишку і тепла, піклування найближчих і найдорожчих людей.

Причини, за яких діти в Україні залишаються сиротами, різні – це і смерть батьків, і примусове позбавлення їх батьківських прав. Але є серед цих діточок і такі, що осиротіли при живих батьках за їх власним бажанням! Лише вдумайтеся – за останні п'ять років кількість відмов від дітей при народженні зросла майже вдвічі!

Ось такий парадокс нашого часу – одні родини прагнуть мати дітей, мріють про нащадків, вбачають у них сенс свого життя, але не отримують такого дарунку, інші – не цінують небесний дар, посланий їм Творцем, відмовляючись від власної дитини, прирікаючи її на страждання та іспити.

Нам не дано знайти відповіді на запитання чому так відбувається – промисел Господній невідомий людині. Як пише апостол Павло: «Тепер ми бачимо, як у дзеркалі, неясно; тоді ж – обличчям у обличчя. Тепер я спізнаю недосконало, а тоді спізнаю так, як і я спізнаний» (Кор. 13:12).

Але ми маємо сподіватися на милість Його і молитися, аби Він почув наші прохання. І, звісно, вірити і не втрачати надії: «Тепер же зостаються: віра, надія, любов – цих троє; але найбільша з них – любов» (Кор. 13:13).

Біблія розповідає нам про справжні дива, коли довгоочікувана дитина з’являлася у літніх людей, які все життя молилися и не втрачали надії на милість Господню. Так, Сарра народила Ісаака у віці 90 років (Книга Буття, 11-23). А безплідна Анна вимолила у Бога сина, котрий став священиком, суддею народу Ізраїлю і пророком, а згодом стала матір’ю ще трьох синів і двох дочок (Перша Книга Царів, 1,2).

Та й сучасне життя пропонує чимало прикладів появи дітей в родинах, яким лікарі винесли вирок: «безпліддя». Своєю молитвою, терпінням, смиренністю вони отримали безцінний і високий дар…

Чимало і таких прикладів, коли подружжя, після невдалих спроб народити власну дитину, всиновлює прийомного малюка, стає для покинутої сироти новою люблячою родиною. А згодом – народжує власну дитину, а інколи і не одну. Можливо, саме небайдужість подружжя, їх намір врятувати дитяче життя та подарувати чужій дитині свою турботу і любов, і винагороджуються Творцем… А можливо саме в цьому полягає місія конкретної людини – подарувати щастя родинного затишку й тепла чужій дитинці.

Ми не можемо цього знати напевне. Але в чому можемо не сумніватися – так це у тому, що Бог любить кожного з нас і робить усе для нашого ж блага. А ще в тому, що поява дитини у нашому житті – не випадковість. Це диво і випробування одночасно, і те, як ми його пройдемо – залежить від нас, нашої свідомості, відповідальності, розуміння важливої і почесної місії батьківства.

Зоряна Колісник


Блог семьи и воспитания


Подпишитесь на нас в Telegram

Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст інформації, яка міститься в архівних матеріалах сайту, і може не поділяти точку зору їх авторів. Відповідальність за інформацію несе сторона, що її надала.
Інтернет-видання "Єпархія" (C) 2013-2022. Сайт розроблений: В.Коваленко, А.Чумаченко, А.Беляєв. При використанні матеріалів сайту обов'язковою умовою є посилання на alexandria-eparhia.org.ua