Рождественское послание Высокопреосвященного Боголепа архиепископа Александрийского и Светловодского всечестным. пастырям, монашествующим и всем верным чадам  Александрийской епархии Украинской Православной Церкви. Возлюбленные о Господе...

Наші банківські реквізити

Управління Олександрійської єпархії УПЦ, ЄДРПОУ 35615671; р/р UA263234750000002600130117920 (2600130117920)/323806\2600301(UAH), ТВБВ №10010/0149, філії Кіровоградське обласне управління АТ "Ощадбанк", МФО 323475.

Представник єпархії взяв участь у науковому круглому столі

В КДАіС відбувся науковий круглий стіл до 80-х роковин трагедії у Бабиному Яру в Києві

28 вересня 2021 року в приміщенні церковно-археологічного музею Київської духовної академії відбувся науковий круглий стіл на тему: «Роль православного духовенства та віруючих у порятунку єврейського населення від Голокосту під час Другої світової війни». Організаторами заходу виступили: Київська духовна академія і семінарія, Центр вивчення спадщини новомучеників і сповідників ХХ століття.

Учасникам були запропоновані такі теми для обговорення: Бабин Яр як місце пам’яті та спільна Голгофа ХХ століття; участь православного духовенства та віруючих у порятунку єврейського населення від погромів та Голокосту в ХХ столітті; православні «праведники народів світу» в Україні: подвиг і пам’ять та православні священники і віряни, розстріляні нацистами разом з євреями та представниками інших народів у Бабиному Яру в Києві.

У своїх вітальних словах та доповідях учасники намагалися висвітлити питання, присвячені вивченню ролі та участі православного духовенства і віруючих у порятунку єврейського населення від Голокосту під час Другої світової війни; знайти, узагальнити та систематизувати свідоцтва і джерела з означеного питання; осмислити трагедію Бабиного Яру; дослідити увічнення пам’яті жертв Голокосту та «праведників народів світу» в Україні; відкрити нові або маловідомі сторінки свідоцтв про православних священиків і вірян, розстріляних нацистами разом з євреями та представниками інших народів у Бабиному Яру та знайти шляхи для запобігання проявів ксенофобії та антисемітизму.

На пленарному засіданні було зачитане вітальне слово Керуючого справами Української Православної Церкви митрополита Бориспільського і Броварського Антонія, яке виголосив ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Білогородський Сильвестр.

Також зі словами вітань до організаторів та учасників звернулися: заступник Керівника Офісу Президента України Дніпров Олексій Сергійович; голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Богдан Олена Володимирівна; Надзвичайний та Повноважний посол Держави Ізраїль в Україні Бродський Міхаель; головний Рабин Києва та України, президент Об’єднання іудейських релігійних організацій України Яков Дов Блайх; головний Рабин Києва та України, голова Всеукраїнського конгресу іудейських релігійних громад Моше Реувен Азман; генеральний директор Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» Топанова Роза Астахівна та голова Українського інституту національної пам’яті Дробович Антон Едуардович.

Після завершення пленарного засідання відбулись друга і третя частина круглого столу, на яких з доповідями виступили 16 доповідачів. Для доповідачів була надана можливість онлайн виступу на платформі ZOOM.

Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст інформації, яка міститься в архівних матеріалах сайту, і може не поділяти точку зору їх авторів. Відповідальність за інформацію несе сторона, що її надала.
Інтернет-видання "Єпархія" (C) 2013-2022. Сайт розроблений: В.Коваленко, А.Чумаченко, А.Беляєв. При використанні матеріалів сайту обов'язковою умовою є посилання на alexandria-eparhia.org.ua